Кафе муабет

Рада Манојловиќ на поранепното момче му простила насилство- прекинала секаков контакт со него: Би му вратила со иста мера

Прозборе за поранешниот дечко...

Поранешно момче на Рада Манојловиќ е титула која досега ја освоиле само неколку момци, но првиот засекогаш остана врежан во нејзиното срце поради многу причини.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Имено, емотивниот живот на пејачката, родум од Четереж, во очите на јавноста започна со Милан Станковиќ на само 21 година. Тој помина неколку години со познатата музичарка Рада, а бидејќи беше многу млада не се ни зборуваше за нејзините поранешни момчиња кои секако ги имаше.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

На студиите Манојловиќ била заљубена во извесен Дарко, а според изјавите што некогаш ги дала, била лудо вљубена во него, толку многу што била подготвена да му прости и за насилството.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Дарко е долго раскажувана приказна. Повеќе не сме во контакт. Можам само да кажам дека ова момче никогаш не ме удри, ниту на било кој друг начин физички не ме повредил – изјави претходно Рада, додавајќи:

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Насилството нема оправдување, но би простила доколку можам да вратам со истата мерка – заклучи таа.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Рада Манојловиќ љубоморно го чува својот емотивен живот од очите на јавноста, а претходно раскажа во каква е во врска.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

– Мојот човек ме држи како вода на дланка. Исто како и јас него. Конечно сум заљубена и се е како што треба. Конечно сум среќна и го имам тоа што ми треба. Кога ќе се заљубам, давам се од себе. Вложувам многу во оваа врска и пристапувам на љубовта како да е за цел живот. Не знам и не можам да пресметувам – изјави тогаш Рада.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Но сега во медиумите излезе веста за нивно раскинување, а малкумина знаат како започнала нивната љубовна романса.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Имено, екипата на Папарацо лов се упатила кон Градачац, каде Рада настапувала во дискотека во родниот град на нејзиното момче Берковиќ. Рада во дискотеката пристигнала со сестра и и две момчиња.
Рада по настапот заврши во мотел, а не во куќата кај Берковиќ, а тврдењата дека веќе не се заедно се покажаа како точни.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Пејачката во една прилика објасни дека Берковиќ е многу срамежлив, и дека таа е таа што требала да преземе иницијатива, за денес се да биде како што треба.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Иако меѓу нив има голема разлика во годините, тоа не ги спречува да се сакаат. „Ѕвездите на Гранд“ ги споија, се спротивставија на бројните препреки, озборувања и уживаа во љубовта, а парот преку бројни интервјуа откри како навистина започнала нивната љубовна приказна.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

-Прв дознав за неа, ја видов на телевизија. Слободно можам да кажам дека бев дете кога првпат ја видов – се пошегува Харис Берковиќ во гостување во емисијата „Амиџи шоу“.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Беше поголемо дете од мене, разликата меѓу нас е девет години – додаде Рада.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Според Берковиќ, тој немал поим дека ќе биде во врска со Манојловиќ.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

-Првиот впечаток е дека беше згодна девојка и добра пејачка. Не ни помислував дека ќе завршам со неа – искрен беше Харис.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

– Вториот чекор беше кога снимивме дует. За време на натпреварот требаше да му дадам поддршка на брат ми, но го поддржав и Харис, да бидам искрена. Тогаш си реков: „Можно ли е да му пријдам и да преземам иницијатива?“. После тоа ми текна да испеам дует со него на натпреварот. По грешка. Знаев дека е срамежлив. Знаев дека ќе оди во Босна и мислев дека тогаш ќе ни се разминат патиштата – велеше Рада.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

-Тоа го направи професионално и по настапот ме праша дали сум гладен – истакна Берковиќ, а потоа пејачката откри како поминала нивната прва средба:

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Па, тој оди во Босна, бев многу загрижена дека човекот ќе гладува. Ајде да одиме на вечера. Тогаш сфатив дека тој фрли око на мене. Ме праша дали момчето што беше со нас е мое или момче на сестра ми. Мислев дека е срамежлив тип, но тоа беше… Најмногу ми се допадна кај него што се допишувавме три месеци. Во ниту една од пораките не ме праша ништо конкретно, мислев дека проблемот е до менем рече Рада.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close