Кафе муабет

Рада и Харис се подготвуваат за свадба: Откриени сите детали! Ќе биде гала свадба, а еве кој плаќа за се!

Организираат незаборавна веселба...

Рада Манојловиќ и нејзиното момче Харис Берковиќ се подготвуваат за свадба. Пејачката веќе ја одбрала и својата венчаница за својот посебен ден, а нивните планови ги открил извор близок на парот.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

“Рада ќе биде како принцеза. Дизајнираше венчаница, горе ќе биде тесен, а долниот дел ќе се шири со патенти.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Сепак, ќе има и тесен фустан, бидејќи е убава и најмногу и стојат тесни фустани. „откри изворот за Скандал.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

“Харис избра и елегантен костум. И двајцата сакаат се да биде на ниво. Избираат и голема сала за церемонијата, сакаат да дојде половина од естрадата и сите да пеат. Поентата е да се направи голема веселба и да се свири и пее од почеток до крај. Тоа го финансираат сите заедно, бидејќи и двајцата заработуваат и немаат проблем со парите, а избраа и бенд, нема да ги ангажираат момците со кои работат затоа што се меѓу гостите, и сигурно ќе побараат некој од нивните колеги да им пеат, објаснува изворот.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Рада и Харис мислеа на секој гостин, па кога е храната во прашање изборот е разновиден.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

“Ќе има за секого по нешто, ракчиња и канапе, но нема да ја заобиколат српската традиционална кујна. Се ќе биде според обичаите и традициите”, открил изворот, а потоа додал дека парот планира да ги почитува сите обичаи:

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

„Харис ќе оди во Четереже за невестата, Рада сака да ги почитува сите обичаи и тој се согласува со неа, а најзадоволен е таткото на Рада, очите му се полни со солзи од среќа. Ќе видите, ќе биде свадба за која ќе се зборува со месеци“, заклучил изворот.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Имено пред извесно време се појави и веста дека родителите на Харис го советувале да ја побара пејачката за жена и да ја официјализираат врската.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

– На самиот почеток на нивната врска, родителите на Харис не беа многу ентузијасти за снаата, но ја засакаа со текот на годините и сега ја гледаат како ќерка. Затоа неодамна го притиснаа Харис и сериозно разговараа со него. Тие се во врска шест години и не размислуваат за брак или деца. Рада би сакала да биде реализирана како мајка, но нема да го тера Харис, бидејќи тој мисли дека е уште млад за да се реализира како родител, а таа го почитува тоа. А, годините ѝ одат, има 37 години, време е за породување – изјавил извор близок на парот за споменатиот медиум.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Исто така, Рада била прифатена од родителите на Харис како нивно дете, а Харис наводно го советувале да одлучи што да прави во врска со иднината со пејачката.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

– Таткото на Рада веќе не ги прашува за деца, се откажа од тоа, не се надева, но кога ќе се случи, ќе биде пресреќен, нема да размислува за тоа бидејќи само се нервира. Неодамна родителите на Харис му рекле:

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

„Или жени се за Рада или остави ја, ѝ одат годините, таа не е во цутот на младоста, ако не сакаш да се ожениш и да бидеш татко нека ја најде девојката својата среќа. Треба да биде мајка. Види што ќе правиш, не можеш повеќе вака со неа“. Му се закануваа на Харис, а кога и кажаа на Рада, таа се изненади, а имам впечаток дека и беше мило, бидејќи ја почувствува нивната поддршка – заклучува изворот за Стар.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close