Кафе муабет

Работите што ми ги направи Дарко се многу полоши од неверство! Барбара Бобак изнесе нови детали од раскинувањето: Готово е одамна!

Не се повеќе заедно...

Пејачката Барбара Бобак се најде во центарот на скандал, откако се дозна за раскинувањето на врската со пејачот Дарко Лазиќ.

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Не знам како да дефинирам како се чувствувам. Неблагодарно и тешко, немам време за себе, да се позанимавам со тоа, да ја преболам својата болка – изјавила Барбара за Ексклузив.

фото инстаграм/Барбара Бобак

За ноќта кога Дарко бил уапсен бидејќи возел под дејство на алкохол, таа изјавила:

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Бевме во слаб контакт таа вечер, не ми беше гајле каде е. Разговаравме кратко, го молев да спие каде што е ако конзумира алкохол, бидејќи не можам повеќе да се справувам со него. Во тој момент полицијата го запрела, не ме извести за ништо понатаму, а јас заспав – рекла Барбара и открила:

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

– Долго време сум изневерена, не бев изненадена, ниту една негова лоша постапка не може да ме изненади. Бев повеќе изгубена отколку лута и разочарана, мојот гнев и разочарување одамна ги има– рекла Барбара.

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Ми пиша кога излезе, но јас се спакував и отидов кај моето семејство. Не сме се слушнале. Тоа што го направи не беше вистинска причина, не сакам да бидам жртва.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

Лазиќ рече дека пиел затоа што бил емотивно уништен од раскинувањето со Барабара:

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

-Тоа не требаше да го направи, ќе му препишам се на неговата состојба, се што ќе каже нека му оди на образ и чест. Ќе останам чиста, да ги почитувам неговите деца и мајка. Разговарав со мајка му, таа има свои грижи и трауми кои ја придружуваат во животот, не и е лесно. Ѝ се извинив што не успеав, ѝ посакав се најдобро и среќа што се однесува до него – рекла Барбара.

Фото Инстаграм/ Барбара Бобак

-Му реков дека е големо момче, и да прави се што прави додека не влијае на мене и на нашата врска. Влијаеше, влијаеше, така и се случи. Никој не знае што има зад затворени врати, нашата врска е нефункционална долго време, но кога сакаш некого, се трудиш да го поправиш тоа, да се надеваш дека работите ќе бидат подобри. Му посакувам се најдобро, се најдобро – рече Бобак во Ексклузив.

Фото Инстаграм/ Барбара Бобак

Барбара призна дали начинот на живот на Дарко или несогласувањата влијаеле на нивното раскинување.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

– Се влијаеше, се се поклопи, одамна, но неговото апсење не е причина за тоа – рече пејачката, а на прашањето дали причината за раскинувањето е неверство, таа одговори:

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

-Да ме изневеруваше  или јас него, веднаш ќе се знаеше, работите што ми ги направи се многу полоши од тоа.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

Барбара откри и што мисли за приведувањето и постапката на Дарко, кога тој возел под дејство на алкохол и под дејство на дрога со поголема брзина од дозволената, без возачка дозвола.

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Не сме во врска, а моето мислење е исто како и мислењето на повеќето луѓе – рекла Барбара, а на прашањето дали го предупредила Лазиќ и го советувала за пороците со кои има проблем, таа одговорила:

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Секој ден, три пати на ден, со месеци. Кога е доста, доста е.

фото инстаграм/Барбара Бобак

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close