MAMA

ПРОБАЈТЕ да им одолеете! Најфаталните жени се раѓаат во овие 3 знаци на Зодијакот

Плени со харизма, убавина и мистицизам

Плени со харизма, убавина и мистицизам

Секој знак на Зодијакот има нешто што е уникатно и препознатливо и што може да се класифицира како привлечно. Но, астролозите тврдат дека најфаталните жени се раѓаат во овие три хороскопски знаци.

Шкорпија

Жените родени во знакот на Шкорпија се вистински магнет за мажите. Кога Шкорпијата ќе влезе во собата, сите погледи ќе бидат свртени кон неа. Овие жени непогрешливо знаат како треба да се однесуваат и што треба да кажат за да го привлечат и задржат вниманието на машкиот пол.

Тие не се срамежливи и секогаш се среќни да ја истакнат својата сензуалност. Тие уживаат во водење љубов, никогаш не двоумете се да кажат што сакаат во кревет и подготвени се да пробаат што и да им предложи партнерот.

Покрај тоа, жените Шкорпија се исклучително лојални, што им дава дополнителна доза на неодоливост.

Вага

Сон на секој маж е да има покрај себе дама родена во овој воздушен знак. Тие се убави, паметни, женствени и харизматични. Тие сакаат да изгледаат гламурозно, убави се и освојуваат на прв поглед.Тие сакаат да бидат разгалени од нивниот партнер, тие се традиционални и посветени на семејството.

Рак

Иако тие често изгледаат детски, жените родени во знакот на рак се вистински фатални заводници. Никогаш не се обидуваат да го свртат вниманието кон себе, па на мажите им изгледаат мистично и неразбирливо. Украсени се со природна убавина, затоа не им треба провокативна облека или премногу шминка за да се истакнат.

Жените родени во знак на рак се исклучително чувствителни и имаат потреба да ја задоволуваат својата партнерка, така што мажите секогаш се чувствуваат добро со нив.

За овие два хороскопски знаци идеалната љубовна врска е онаа од шпанските серии. Овие знаци во Зодијакот обожаваат интриги и драматизирања, затоа што сметаат дека тоа покажува дека врската е жива. Сепак, честопати себеси се нарекуваат непоправливи романтичари, и не гледаат ништо лошо кон драматизирањето.

Скорпиите се многу емотивни личности и сакаат да направат се’ за личноста која ја сакаат. Сепак, истовремено се изразито љубоморни, па се сомневаат во секој чекор на своите сакани. Освен тоа, многу се навредливи, па личноста која е со нив мора да внимава што кажува и на кој начин го кажува тоа.

Скорпијата е полна со страст, но и посесивна. Лојнална е и храбра, при што мажот до неа ќе се чувствува сигурно. Не обидувајте се да ја повредите оваа личност затоа што тогаш ќе бидете сведок на големи драматизирања, а и никогаш нема да ви прости. Иако ќе продолжи да се однесува речиси исто кон вас, сепак, длабоко во себе Скорпијата ќе крие желба за одмазда.

Раковите, пак, се најчувствителни од сите. Не е потребно да направите многу за да ги расплачете, а ако сте со нив во врска, очекувајте многу солзи. Иако за себе велат дека не се навредливи по природа.

Раковите баш се’ земаат при срце, па со нив ќе поминете многу врем еизинувајќи се за работи за кои не сте виновни. Инстинктот на Раковите им наложува да направат луѓето што им се блиски да се чувствуваат среќно, пријатно и згрижено. Сепак, бидете внимателни! Ако забележат дека ги земате здраво за готово, ќе станат многу напорни.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close