Кафе муабет

Пријовиќ искрено за бракот: Морам да го прашувам за се, па дури и како да се облечам?

Убавата пејачка поголемиот дел од слободното време го поминува со својот син, кој редовно оди во градинка, а како што одамна откри дека не знае да готви, сега посочи дека ништо не се променило на тоа поле....

Младата пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ го привлекуваат вниманието на јавноста од моментот кога започнаа љубовна врска.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Во бракот го добија и синот Александар, на кого пејачката му е крајно посветена.

Но во последното интервју за „Телевизија Курир“ пејачката откри интересни детали од бракот.ж

Познато е дека мажите не сакаат да се мешаат во женската гардероба, но и љубоморни се кога жената ќе облече малку пократко здолниште, но Пријовиќ вели дека кај Филип е сосема поинаку:

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

– Воодушевен е кога ме гледа вака, ми вели дека изгледам одлично. Морам да го прашам за се и што и како мисли бидејки неговото мислење ми значи многу. Така е и вечерва. Мислам, штом го видов материјалот на фустанот, го прашав што мисли за тоа, така што неговото мислење секогаш ми значи, а посебно ми значи кога ќе ми каже дека изгледам одлично – рече Александра и ги шокираше сите.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Убавата пејачка поголемиот дел од слободното време го поминува со својот син, кој редовно оди во градинка, а како што одамна откри дека не знае да готви, сега посочи дека ништо не се променило на тоа поле.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

– Навистина не минувам време во кујна. Не знам да готвам, но неодамна имав голема желба да подготвам полнети пиперки, и тие се покажаа одлично. А научив и како се прави пица, која баба ми ја подготвува и меси, но тоа не ме интересира, искрено – рече Александра.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

Таа во неколку наврати истакна дека Филип е супер татко и и помага во грижата на нивниот син Александар.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

– Тој е стабилна личност, тој е 10 години постар од мене и ме научи многу. Јас секогаш велам „здравјето е најважно“, но кога живеете со полн гас, тогаш не го мислите тоа. Сега здравјето е на прво место за сите. Порано би размислувала што да купа за баба ми и дедо ми кога ќе одам кај нив на гости, но сега мислам дали сум заразена, да не им го пренесам вирусот, заклучи пејачката во емисијата „Премиера – специјален викенд “.

фото инстаграм/александра пријовиќ

„Јас сум сигурна дека го избрав вистинскиот партнер. Филип е свесен што значи мајката за едно дете. На децата им се потребни и двата родители, без разлика на тоа дали нивните патишта ќе се разделат“, истакна таа во една прилика.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close