Кафе муабет

Причина за славење во раскошниот дом на Славица и Вице Заеви – честитки пристигаат од сите страни!

Еве како мајката на Ева Заева го прослави својот роденден

Цаци во текот на целиот вчерашен ден доби многубројни честитки што и ги испратија нејзините пријатели и роднини.

Таа го прослави роденденот во кругот со најблиските, а не пропушти датумот да го одбележи и преку социјалните мрежи.

Но заради моменталната ситуација поврзана со пандемијата предизвикана од вирусот корона, Славица Заева одлучи својот роденден само симболично да го одбележи, во кругот со најблиските.

Фото: Инстаграм/ Славица Заева

На Славица, како и на секоја грижлива мајка, и е најубаво кога својот роденден ќе го помине во друштво со најмилите, а овој пат преку социјалните мрежи ги сподели и бројните подароци и честитки што ги доби.

Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Таа сподели и една симпатична фотографија на која е со својот сопруг, Вицето, братот на премиерот Зоран Заев.

Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Славица сподели и фотографија на која можеме да ја видиме како седи во ресторан и како дува свеќа на необична торта.

Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Славеничката за оваа пригода блескаше со преубавата фризура и жолт фустан со копчиња, со ¾ ракави и црн, необичен ремен.

Како изгледаа подароците, но и домот на Заеви, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Инаку, Славица е поприлично активна на социјалните мрежи. Таа на својот профил на Инстаграм редовно објавува фотографии од кои можеме да видиме и како изгледа нејзиниот луксузен дом.

Фото: Инстаграм/ Славица Заева

И таа како и нејзината ќерка Ева, која е поприлично популарна на Инстаграм, многу пати има објавено и фотографии од нивните преубави мачки што и прават друштво кога е сама, но Славица за разлика од својата популарна ќерка, често знае да објави на Инстаграм и дел од атмосферата од нејзиниот дом.

Фото: Инстаграм/ Славица и Ева Заева

Од нејзините фотографии кои најчесто ги објавува во склоп на своите Инстаграм приказни, можеме да видиме и како изгледа нејзиниот дом, но и дека се е подредено во стил, со многу модерни и раскошни детали и украси, во кои што ужива домаќинката. Куќа целата е украсена со преубави цвеќиња од кои ќе ви застане здивот, а тука се и нејзините мачки што ќе ве освојат на прв поглед.

Некои од нив погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева
Фото: Инстаграм/ Славица Заева

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close