Кафе муабет

ПРИРЕДИ НОВА ДРАМА: Дарко Лазиќ во притвор, мајка му во ШОК- кажа само една реченица

Возел со преголема брзина...

На пејачот Дарко Лазиќ му е одреден притвор од 48 часа, по што ќе биде изведен пред судија за прекршоци, дознаваат белградските медиуми.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Лазиќ рано утринава околу 4 часот бил приведен на автопатот во Нов Белград по што бил сослушан во Полициската станица Нов Белград.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Според последните информации на тамошните медиуми, Дарко Лазиќ бил приведен поради пребрзо возење, тој возел 117 километри на час на место каде максималната дозволена е 80 километри на час.
Направил и нарко-тест, како и ал*о-тест кој покажал дека е позитивен на кокаин, а му биле измерени и 0,91 промили ал*охол во телото.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Со натамошна контрола е утврдено дека на Лазиќ му е одземена возачката дозвола на 18 декември 2013 година.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Пејачот поради своето арогантно однесување заврши во притвор!

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Фолкерот Дарко Лазиќ е приведен откако сообраќајната полиција открила низа прекршоци кога пресретнувач околу 16 часот го запрел на автопатот во Нов Белград.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Во оваа прилика неговата мајка Бранка Лазиќ изјави дека не знае за што се работи.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Кога беше уапсен? Не бев информирана. Не знам за тоа, се немам слушнато со него – изјави Бранка.

фото архива

На пејачот Дарко Лазиќ му е одреден притвор до 48 часа, по што ќе биде изведен пред судија за прекршоци, пренесува Телеграф.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ (28) едвај спаси жива глава на 23.10.2018 година, по тешката несреќа што ја доживеа на патот Суботиште-Брестач.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Лекарите повеќе од еден месец се бореле за неговиот живот во КБЦ Земун, каде што тој лежел.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Му ја извадија слезината, имаше неколку операции, а во одредени моменти младиот пејач беше во критична состојба.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

По лекувањето во КБЦ Земун, Дарко на 29 ноември беше префрлен во бањата Селтерс во Младеновац, каде што му беше извршена пропишаната терапија, но не успеа целосно да ја врати функцијата на едното стапало.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко на 29.04.2020 година исто така бил уапсен, бидејќи возел без возачка дозвола, плус – за време на забраната за сообраќај, односно полициски час, утврдена поради пандемијата на корона вирусот.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Но, во изјавата по инцидентот рече дека едвај чекал повторно да вози.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Едвај чекам да добијам дозвола за возење. Сакам да возам и секогаш ќе возам, само што овојпат ќе се потрудам да извадам дозвола и да возам убаво како сите други граѓани – изјави тогаш Дарко.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

За Србија Данас, соговорникот од истрагата раскажа како Дарко секогаш успева да избегне казна.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Полицијата никако не може да го најде на адресата каде што е пријавен. Не живее таму – изјави  соговорникот.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close