Кафе муабет

ПРЕСТАНА ДА НЕ САКА МЕНЕ И ДЕТЕТО ВО ИСТО ВРЕМЕ: Потресна исповед на Зорица Брунцлиќ- овие детали од нејзиниот живот малкумина ги знаат!

Многумина не знаат за бурното минато на Зорица...

Познатата фолк пејачка на ,Зорица Брунцлик, покрај успешната кариера, зад себе има и многу интригантен приватен живот.

Како што веќе знаете, Зорица досега беше во брак неколку пати и има четири деца – Марија, Ѓорѓе, Злата и Милјана. Ја доби својата прва ќерка Марија кога имаше 18 години во вонбрачна заедница.

фото инстаграм

Нејзин прв сопруг беше хармоникашот Зоран Тутиќ, кој беше шеф на оркестарот со кој настапуваше во тоа време. Во бракот со Зоран, Зорица го доби синот Ѓорѓе Тутиќ, кој денес е во брак и има две деца.

фото инстаграм

Овој брак заврши брзо, па Брунцлик ја побара среќата кај друг хармоникаш, Љубо Кешељ, со кого доби ќерката Милјана. Тој, наводно, никогаш не сакал да ја признае, и ретко ја гледа и слуша.

фото инстаграм

– Кога се омажив по втор пат, родив ќерка Милјана, чиј татко се чинеше дека престана да не сака и своето дете и мене во исто време … Милјана немаше среќа со нејзиниот татко, кој престана да ја гледа кога таа беше само шест години – рече Зорица во една прилика.

Зорица и Кешељ повеќе пати јавно се обвинуваа еден со друг. Таа често истакнуваше дека тој не е татко за пример, а тој велеше дека Зорица е лоша мајка.

фото инстаграм

Не би коментирал многу, а најмалку би ги коментирал обвинувањата на Зорица. Милјана доаѓа кај мене а последен пат беше да ме покани за прославата на нејзиниот 18-ти роденден. После тоа не ми се јавила, ја барав безброј пати но безуспешно, никој не ми се јавуваше, на безброј начини ми е спречено да дојдам до неа.Слушнав и како Зорица зборува дека Миа, мојата ќерка од сегашниот брак не е сестра на Милјана. Што повеќе да коментирам, изјави пред неколку години Кешељ.

фото инстаграм

И покрај се’, децата на Зорица Брунцлик без оглед што се од различни татковци, сепак имаат иста мајка и убаво се согласуваат.

фото инстаграм

Денес, Зорица е мажена,и повторно со хармоникаш, Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш, со кого ја има ќерката Злата Аранѓеловиќ. Таа е модна блогерка и стилистка на мама.

фото инстаграм

Двајцата се во хармоничен брак со децении, а постојано подготвуваат едни со други изненадувања, па сега пејачката се пофали со луксузен дом што Кемиќ специјално го реновираше за неа.
Во една српска емисија таа покажа неколку делови од куќата, таа има теретана, салон за убавина, но и просторија за одмор со маса за билјард, апарат за покер и други интересни уреди.

фото инстаграм

– Кемиш ми направи и меана. Ми рече: Слушај, жено, ако ти падне популарноста, може да има околу 100 луѓе и секогаш имаме каде да пееме – рече пејачот во шоуто.

Зорица објасни дека Кемиш го преуредил целиот дом за време на пандемијата.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close