Дом и семејство

ПРЕСЛАТКА ФОТОГРАФИЈА: Прва прошетна на малата Алба- Хана ја покажа ќерката, ужива во улогата на мајка

Ги користат последните топли денови...

Сопругата на Петар Грашо се породи на 17 јули во Сплит, а пет дена пред очекуваниот термин со царски рез го родила девојчето Алба.

фото принтскрин/Инстаграм

Како што објавија тогаш хрватските медиуми, ќерката на Петар Грашо и Хана Хуљиќ е родена со 50 сантиметри и 3150 грама.

фото принтскрин/Инстаграм

Музичката двојка избрала посебно име за својата ќерка, кое го открија неколку недели пред раѓањето, а интересно е што името Алба можат да го користат и момчињата и девојчињата. Потекнува од латинскиот збор „албус“, што значи „бел“ или „светол“, а исто така се преведува и како „зора“, па симболизира обновување на силата и упорност.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Пејачката неодамна го имаше првото официјално излегување по породувањето во Сплит, каде присуствуваше на доделувањето на „Камил наградите“ во друштво на нејзиниот татко, мајка и брат.

фото архива

Со својата линија која многу брзо ја доведе до совршенство привлече големо внимание, а сега ќерката на Петар Грашо и Хана Хуљиќ е главна тема во медиумите откако во јавноста се појави со својата мајка.

фото инстаграм/Шоубизз

Имено, порталот „Далмација“ ја уловил сопругата на Грашо како сама шета со бебето во центарот на Сплит, што предизвика бројни реакции и коментари. Во лежерно издание, фармерки, маица и патики, Хана го прошета своето бебе низ градот и на сите им даде до знаење колку ужива во оваа улога и дека нејзиното бебе сега е приоритет.

фото принтскрин/инстаграм

Неодамна пак, таткото на малата Алба се пожали дека поминуваат многу малку време заедно.

фото инстаграм/Петар Грашо

Грашо вели дека поради бројните концерти и обврски не успева да помине доволно време со семејството.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Целта ни беше концертната година да ја заокружиме со најголемата арена во регионот, а тоа е Белградската арена. Навистина се радуваме на тоа, изјави неодамна за медиумите Петар Грашо.

фото инстаграм/Петар Грашо

Како што изјави, ќе настапи на 11 ноември, а публиката може да очекува два часа чиста емоција и радост и со сигурност тврди дека целиот концерт ќе биде позитивно и пријатно изненадување.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Со оглед на тоа што годината ја исполнив со концерти уште пред да се роди ќерка ми, за жал не стигнувам ни да ја видам. Сè уште е бебе, воопшто не се занимава со музика. Ќе ги видиме нејзините афинитети, полека, рече Грашо.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Во текот на мојот живот, семејството отсекогаш било јадро и почетна точка на се, како и пристаништето во кое се враќам. Се трудам да бидам добар родител и партнер. Кога те води љубовта, убавите работи сами по себе се случуваат – рече Петар неодамна.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Тој рече дека е горд што луѓето од 7 до 77 години го слушаат.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Додека нејзиниот сопруг е доста активен на деловен план, Хана се посвети на ќерката Алба која ја добија во јули.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close