Кафе муабет

Прекрасни вести од домот на најубавиот турски пар: Бурак и Фахрије имаат уште една голема причина за славење (фото)

Прославија пет години од брак...

Пред точно пет години, Бурак Озџивит ги скрши срцата на илјадници обожавателки кога се заколна на вечна љубов на својата убава колешка Фахрије Евџен.

Фото: Инстаграм/ Бурак Озчивит

Беше тоа на романтичниот брег на Босфор, во Истанбул, во доцните попладневни часови.

фото архива

Иако турските медиуми во меѓувреме неколку пати ги разведуваа згодната двојка чија приказна започна во 2013 година, немаше позначајни проблеми во бракот. Згора на тоа, тие не се одвојуваат еден од друг, освен кога треба да одат на работа. Тука е и круната на големата љубов, синот Каран, центарот на нивниот свет и ѕвездата на нивните Инстаграм профили.

Фото: Инстаграм/ Бурак Озчивит

А бидејќи пет години брак не се ниту мала бројка впечатливиот Бали-бег и неговата сопруга на посебен начин го одбележаа тој важен датум. И двајцата објавија заеднички фотографии на социјалните мрежи, потпишани со срце.

фото инстаграм/Бурак Озџивит

Освен што ја слават петгодишнината од својата љубов, тие пред некое време објавија уште една убава вест која ги израдува фановите.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Се чини дека колку повеќе се пишува за кризата во нивниот брак тие стануваат посилни па така пред неколку дена споделија дека повторно ќе станат родители па така може да заклучиме дека освен што се исклучително успешни на деловен план, им цветаат рози и на приватно поле.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Имено, Фахрије повторно е бремена а како што јавуваат турските медиуми се уште не го знаат полот.
Ова беше и причината поради која актерката се откажа од снимањето на серијата „Алпарслан“.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Не криеја дека со нетрпение очекуваат уште едно дете, и дека едвај чекаат да го дознаат полот.
Парот сака да дознае дали Каран ќе добие братче или сестричка.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Не само што семејството Озчивит никогаш не било среќно, туку сега има посебна причина за тоа.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Иако досега не ги коментираше наводите, особено оние за развод, овојпат реши да докаже дека тие не се точни. А дека нема причина за грижа потврдуваат и идиличните фотографии и веста за приновата.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Каран е роден на 14 април 2019 година, а секоја негова фотографија ги воодушевува обожавателите на познатите родители.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Фахрие во една прилика зборуваше и за промените што и се случиле во животот откако во 2019 го роди Каран.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

„Отсекогаш мислев дека добро управувам со моето време и бев горда на самата себеси, бидејќи тука беше универзитетот, мојот деловен живот, успеав успешно да го менаџирам сето тоа, но откако бебето влезе во мојот живот, видов дека не е баш така лесно, тоа потполно го преврте мојот ритам“.
„Тоа е така затоа што бебето има свој ритам и мајката мора да одви време за него“, зборуваше актерката на состанокот.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

„Долго време немав поддршка од никого, освен од Бурак. Од тие причини дојде и до сериозни промени во мојот живот“ изјави Фахрие.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

„Станав многу поемоционална откако станав мајка. Но два главни проблеми почнаа да ме болат многу.
Дали секое бебе расте под еднакви услови? И дали секое семејство може да се грижи за своето бебе под еднакви услови? По некое време почнав многу длабоко да ја чувствувам оваа тема“, изјави Евџен.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close