Кафе муабет

Пред венчавката добила подарок од нејзината покojна мајка – Ема останала БЕЗ ЗБОРОВИ кога видела што пишува во пораката!

Имено, таа и купила на својата ќерка чевли за венчавката и на нив врежала посебна порака...

41 годишната Ема од Британија неколку месеци пред венчавката останала шокирана кога ја видела пораката од својата покojна мајка.

Имено пораката била испишана на чевлите а Ема не ни помислувала дека мајка и и посветила порака за најубавиот ден во нејзиниот живот, на кој таа требала да ја носи до олтарот.

Нејзината приказна се појави на Фејсбук во 2019 година, а оваа трогателна исповед ви ја пренесуваме во целост.

foto ilustracija

Имено, еден месец откако се вери со својот избраник во 2016 година, на нејзината мајка и беше дијагностициран ту-мор на белите дробови, а една година подоцна ја загуби битката со животот. Кога лекарите и рекле на нејзината мајка дека нема да го дочека најважниот ден во животот на нејзината најмила, таа најде начин да биде „присутна“ на венчавката на некој начин.

foto ilustracija

Имено, таа и купила на својата ќерка чевли за венчавката и на нив врежала посебна порака. Се разбира, Ема не знаеше за тоа, и дозна неколку месеци пред венчавката кога ги прими по пошта.

– Сакав да имаш подарок од мене на денот на твојата венчавка, а тоа се овие чевли. Се надевам дека ќе имате магичен ден. Многу љубов и големи прегратки – стои изрежано на чевлите однадвор во близина на петицата.

foto Facebook
foto Facebook

Идната невеста рече дека пораката ја „шокирала“:

– Почнав да плачам, бев скршена. Не можев да дишам и да зборувам – се сети Ема и продолжи:

– Незнаев за ова, мојот вереник знаеше. Тоа беше голем шок.

foto Facebook
foto Facebook

Патем, пред нејзината мајка да по-чине, таа им напишала писма на другите членови на семејството кога дознала дека има уште една година од животот.

Објавувањето на Фејсбук предизвика бројни реакции, а многумина признаа дека не можат да ги сопрат солзите.

foto Facebook
foto Facebook

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close