Кафе муабет

Пред Анастасија, Ѓорѓе Кулиќ ги љубеше овие познати дами- беше во врска и со позната старлета!

Раскинаа по 5 години врска...

По пет години врска, Анастасија Ражнатовиќ и Ѓорѓе Куљиќ вчера ставија точка на љубовната приказна.


Куљиќ и беше познат на јавноста уште пред да влезе во романса со Ражнатовиќ, а се шпекулираше дека пред врската со Анастасија се забавувал со дури две познати девојки, пренесуваат тамошните медиуми.

фото инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

Како што се пишуваше, згодниот бизнисмен пред да биде со ќерката на Цеца, бил со старлетата Станија Добројевиќ но сепак, овие шпекулации никогаш не се официјално потврдени.

Се шпекулираше и дека е во врска со тогашната цимерка Ања Стојковиќ, ќерката на Драган Стојковиќ Пикси, со која живеел додека студирал во Америка.

фото инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

Како што е познато, Куљиќ е богат бизнисмен кој својата кариера ја градел за време на студентските денови во Америка, каде долго време живеел и студирал во Њујорк, а потоа таму започнал бизнис со камиони.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

Ѓорѓе сака да се дружи, има група пријатели со кои често сака да оди на патувања или излети.
Со Анастасија ги сподели своите интереси за далечни дестинации и незаборавни одмори.
И покрај опишаниот турбулентен емотивен живот на нејзиниот партнер, Анастасија никогаш не изразила љубомора.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

– Имам среќа што на момците им бев прва или втора девојка, па не размислував за бившите девојки. Сите беа постари од мене, мојот сегашен дечко е девет години постар од мене. Немав на што да бидам љубоморна, сето тоа пред мене беше несериозно – изјави претходно Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Неодамна соседите на парот, открија детали за Ѓорѓе Кулиќ.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

“Тој е опасен бизнисмен, постојано е на мобилен телефон, зборува, склучува договори. Кога и да го видам е во некоја акција, секогаш е добро облечен. Никогаш не сум го видел во тренерка, секогаш е во кошула, без разлика дали се фармерки или панталони, ми се чини дека се одличен пар, таа е секогаш насмеана, често се шетаат на крајот на вечерта“, вели изворот за Информер.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

За потсетување, Анастасија и Ѓорѓе се вселија во стан кој го купија на Дорчула. Пред тоа две години живееа во Нови Сад, каде бизнисменот има куќа, а Анастасија често доаѓа кај мајка и во Белград. Поради нејзината пејачка кариера решиле да продолжат да живеат во главниот град.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Инаку Ѓорѓе не сака јавно да се експонира, а младата Анастасија цело ова време ја почитуваше неговата одлука, па малку се знае за неговото семејство, каде пораснал, во какви услови живее.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

-Кулиќ се од Нови Сад, тие се среќно семејство кое со години има приватен бизнис“ вели извор блзок до семејството на Кулиќ.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

-Се што поседуваат го стекнаа благодарение на голем труд и семеен бизнис кој се пренесуваше од колено на колено. По цела Војводина имаа млинови. Некои ги продадоа, некои ги задржаа, тврди соговорникот и вели дека не се збогатил преку ноќ.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

-Интересно е што заврши средно елитно училиште во Швајцарија која беше организирана на интернет каде што учеа и деца на принцеви и разни аристократи. Една училишна година чинеше околу 60 000 евра.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Тоа јавноста не го знае, туку само знае дека студираше во Њујорк каде што има свој приватен бизнис, вели изворот и додаде дека Ѓорѓе започнал и приватен бизнис.

фото архива
фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close