Дом и семејство

Прв одмор со ќеркичката: Катарина Грујиќ сподели фотографија од малата Катја- нејзината наследничка е како вистинска кукла

Уживаат заедно...

Пејачката Катарина Грујиќ деновиве престојува на црногорското приморје каде има закажани бројни настапи.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

И покрај тоа што е многу посветена на работата сепак има време и за одмор, па слободното време го поминува со сопругот и ќеркичката Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Мајчинството и брачниот живот очигледно одлично и прилегаат бидејќи Ката се пофали со завидна фигура, но најмногу внимание несомнено привлекува ќерката на Катарина Грујиќ и Марко Гобељиќ.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Мама и нејзиното седуммесечно бебе го користат секој момент на најубав можен начин, а покрај уживањето во сонцето и другите активности, времето го поминуваат и во вечерни прошетки.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Пејачката објави фотографија на која позира покрај базенот со нејзината наследничка во раце.Ката беше облечена во цветен мини фустан, а Катја ја дотера како вистинска принцеза во слатко фустанче и стегаче со голема машна.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Мојот свет – напиша Ката во описот на оваа фотографија а многумина коментараа дека Катја е како кукла.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

„Се здебелив некои 14 килограми во бременоста, што мислам дека е сосема нормално, жената колку и да се здебели во бременоста е нормално. Што и да јадеш, треба да јадеш. Така функционирав, но јас сум некој кој сака да се храни здраво, не ми беше тешко да ослабам, бидејќи рано почнав да тренирам“, изјави претходно Катарина.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Катарина Грујиќ првиот настап го имаше само три месеци по породувањето.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Таа во една прилика истакна дека мајчинството ја променило на подобро и дека заедно и рамноправно со сопругот Марко Гобељиќ ја одгледува ќерката Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

“Мојот начин на живот се промени, но на подобро и поубаво.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Многу сум поисполнета во животот. Улогата на мајка за мене е најважната и најубавата улога во животот што може да се случи. Сè што се променило се промени само на подобро“, вели Ката за „Блиц“ и додаде:
„Отсекогаш сум била одговорна личност, а сега треба да бидам уште поодговорна и навистина сум. Би дала се за ќерка ми во животот. Правам се за неа и поголемиот дел од времето го поминувам со неа. Ме промени тоа да сум само со неа и апсолутно ништо во животот не ме интересира освен неа, и секако после неа, мојата кариера. Како што истакнува нејзиниот избраник Марко Гобељиќ, добро му оди како татко, а веќе ја разгалил ќерката Катја“.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Марко се покажа како најдобар што може.Сè прави барем со мене,освен што не менува пелена.Не му дозволувам да го прави тоа. Ама се на се ептен е добар. Тој веќе ја разгали, само ја прегрнува ја носи во раце, дефинитивно ќе ја размази повеќе кога ќе порасне, а јас веројатно ќе бидам построг родител“, вели Ката и истакнува дека бебето повеќе личи на таткото.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close