Дом и семејство

Прво интервју на внуката на Цеца: “Кријам дека таа ми е тетка”- Хелена откри шокантни детали, нема да верувате што се случува во семејството

Не сака да се експонира јавно...

Во емисијата „Шоуто продолжува“, гостинка беше внуката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Хелена Оцокољиќ.

фото принтскрин

Гледачите имаа можност да видат како денес изгледа ќерката на Лидија Оцокољиќ уште во првата епизода од серијата „Цеца шоу“, но вчера за прв пат таа откри детали од нејзиниот живот, но и работи кои не ги знаевме за целото семејството Ражнатовиќ.

фото принтскрин

Ќерката на Лидија Оцокољиќ не крие дека ја сака својата тетка најмногу на светот, но тоа што е „внука на Цеца“ понекогаш може да и биде тешко, бидејќи луѓето создаваат предрасуди кога ќе го слушнат тоа.

фото Blic TV

-Ја сакам најмногу на светот. Таа ми е тетка, а не „Цеца“ како за другите. Луѓето мислат на секакви работи кога ќе ме видат, дека ме интересираат пари, на пример, или дека се фалам дека имам пари. Долго време криев дека ми беше тетка, бидејќи сакав луѓето прво да ме запознаат, за да не добијат погрешен впечаток за мене. Нормално не сакам да се експонирам во јавноста – изјави ќерката Лидија Оцокољиќ.

фото Blic TV

Хелена откри дека би сакала да тргне по стапките на нејзината тетка и еден ден да се обиде да пее.

– Кога сме на прослава се опуштам и нервозата исчезнува. Пред да пеам, ме фаќа огромна нервоза. Луѓето навистина ме притискаат да пеам – вели внуката на Цеца.

фото Blic TV

Покрај тоа што е одлична ученичка во училиште, Хелена е многу вклучена и во спортот и е горда што е државен шампион во атлетика.

фото принтскрин

– Со атлетика се занимавам уште од дете. Правилото на тато беше дека треба да го избереме спортот со кој сакаме да се занимаваме, дека мора да имаме некоја физичка активност. Имаше многу подеми и падови, но заедно постигнуваме успех. Не можам без тренинг, за мене тренингот е издувен вентил и сакам да тренирам. Душата ме боли кога не можам да одам на тренинг, обично тоа е кога одиме на прослава или славиме слава. Тогаш сакам да се изедам жива – рече Хелена.

фото Хелло магазин

Како и секоја тинејџерка, Хелена сака да излегува навечер за да се забавува, но тоа нема да ја спречи да оди на тренинг следното утро.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Хелена има 17 години и е висока околу 180 сантиметри. Со долгите нозе, беспрекорната шминка и фризурата Хелена го украде шоуто.

Може да се забележи дека Хелена многу личи на својата мајка, а изгледа дека убавината е во нивните гени.

фото принтскрин

Познато е дека Цеца и нејзините сестра Лидија се неразделни, а со неа се многу блиски и Вељко и Анастасија.

Инаку, Лидија Величковиќ Оцокољиќ и нејзиниот сопруг Предраг, поранешен фудбалер, се во брак 16 години.

фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Покрај Хелена, тие имаат уште три деца – синот Виктор и близнаците Илија и Петар.Познато е дека Лидија е мошне блиска со својата сестра Цеца, но и со нејзините деца, Вељко и Анастасија, кои никогаш не криеле колку важно место во нивните животи зазема нивната сакана тетка со која со години заедно живееја.

фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close