Кафе муабет

ПРВИ ФОТОГРАФИИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО: Еве како изгледа Сораја откако стана мајка

Се посвети на бебето...

Пред неполн месец се породи старлетата Сара Сораја- Вучелиќ и на свет го донесе синот Кан.

фото инстаграм/Сораја Вучелиќ

Вчера пријател близок до Сораја истакна дека таа е максимално посветена на бебето па не излегува од дома.

фото принтскрин

-Сара се уште е постојано со бебето, па нејзиниот партнер и таа синоќа не излегле никаде, туку тој ја повикал да се симне во дворот. Кога излегла надвор, била во целосен шок бидејќи пред нивниот дом видела огромен луксузен Мајбах. Беше многу возбудена, дури и плачеше поради ваквото внимание од нејзиниот емотивен партнер – рекол изворот, додека поранешната учесничка на „Големиот брат“ само потврдила дека возилото го добила на подарок и дека е токму тоа што и требало бидејќи е семеен автомобил.

фото инстаграм/Сораја Вучелиќ

– Бев трогната затоа што тоа беше, пред се, прекрасен гест. Автомобилот е удобен за бебето и за мене, а тоа е она што е важно – кратко изјавила Вучелиќ.

фото инстаграм/Сораја Вучелиќ

Но изгледа животот во четири ѕида и здосади, па Сораја синоќа се појави на настапот на Ана Николиќ со една пријателка.

фото Курир.рс

Сораја уживала во песните на Ана Николиќ во клуб во Загреб, па папараците на српски Курир успеале да ја фатат додека таа разговарала со еден познаник.

фото принтскрин/Инстаграм

Сораја и самата на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии со кои им покажа на фановите како ужива но и како изгледа неколку недели по породувањето.

фото принтскрин/Инстаграм

Вучелиќ исто така објави фотографија во црвен фустан и им покажала на своите следбеници како изгледа по породувањето а многумина коментираа дека изгледа совршено како да не се породила.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close