Кафе муабет

Први фотографии од луксузната венчавка на братот на Ноле, невестата со венчаница од соништата

Сашка е бремена...

Венчавката на Ѓорѓе Ѓоковиќ се одржа во црквата Свети Марко.

фото принтскрин/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Јавноста конечно го дочека и тој ден, кога се венчаа братот на Новак Ѓоковиќ и водителката Сашка Веселинов.

фото принтскрин

Венчавката на Ѓорѓе Ѓоковиќ се одржа во црквата Свети Марко во Белград, а медиумите ги објавуваат и првите фотографии од тој настан.

Фото Ata Images

Црковната венчавка е само првиот дел од бракот на Ѓорѓе и Сашка, а се очекува и да застанат пред матичар.

Фото Ata Images

Венчавката на Ѓорѓе Ѓоковиќ будно ја следи целата јавност, а додека Белград беше избран за дестинација за овој голем чин, венчавката потоа треба да се одржи во Црна Гора.

фото инстаграм/Сашка Веселинов

Свадбата на Ѓорѓе Ѓоковиќ помина во интимна атмосфера, меѓу најблиските пријатели и семејствата на младите.

фото инстаграм/Сашка Веселинов

Да потсетиме, пред неколку дена најмладиот брат на најпознатиот тенисер Ѓорѓе Ѓоковиќ ја побара својата девојка да му биде жена.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

По запросувањето, парот откри дека убавата русокоса е бремена.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Сашка и Ѓорѓе веќе подолг период живеат заедно:

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

– По еден месец врска се вселивме во заеднички стан, па немаше криење, но што се однесува до медиумите, немаше потреба да се експонираме.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Верувам дека кога некој премногу ја покажува својата врска, кога пишува цитати и ја изразува својата љубов на социјалните мрежи, не е тоа,тоа. Не ми треба такво нешто, затоа што љубовта ја живеам дома. Значи, додека не не фативте, не знаевте.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Многумина шпекулираа како новата снаа на Ѓоковиќ се вклопила во семејството и каков е односот меѓу Јелена Ѓоковиќ и Сашка Веселинов. Заносната русокоса сега реши да открие се.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

– Не може да ме погодат приказните за нашиот конфликт бидејќи навистина имаме добри односи. Одиме и на патување сите заедно и со децата. Ги обожавам нивните деца и тие ме обожаваат мене.
Штом се запознавме, некако кликнавме и сме вистински пријатели. На една неодамнешна прослава го грабнавме микрофонот затоа што сите пред нас го направија тоа и јас реков: „To mi nije trebalo. Знаеш, знам, добро, ќе го направиме тоа“. Значи, навистина имаме одличен однос, истакна Сашка за Телеграф.рс.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close