Дом и семејство

ПРВИ ПРОБЛЕМИ ВО БРАКОТ НА НАЈПОЗНАТИТЕ АКТЕРИ НА БАЛКАНОТ: Пријателката ме праша зошто не го оставам и зошто му простувам за се!

Тамара прозборе за проблемите во бракот со Петар...

Бракот на Тамара Драгичевиќ и Петра Бенчина до неодамна важеше за еден од најсреќните и најхармоничните на јавната сцена.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

Драмската уметница која деновиве најчесто ја поврзуваат со пејачката Силвана Арменулиќ, која ја игра во филмот „Тома“, неодамна ги урна илузиите на оние кои веруваа дека постои совршенство и дека таа и нејзиниот сопруг го пронашле клучот.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

При гостувањето во емисијата „Балканска улица“, пред новинарката Весна Дедиќ, Драгичевиќ откри дека во бракот има падови, како и дека првите проблеми настанале по раѓањето на децата.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

– Мислам дека колку и да разговараат жените со своите пријателки, мајки и сестри кои пред нив имале деца, не можат да замислат каква нееднаквост меѓу партнерите има во текот на ноќта. Тогаш жената има потреба да плаче. Би сакала да молчиш, да не префрлаш, но ја гледаш таа нееднаквост и малку се лутиш поради тоа, малку се сожалуваш.  Една од моите пријателки еднаш рече: „Не знам како не ги оставаме сите, како преболуваме се“ – рекла Тамара и додала:

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

– Поради тие работи, по два месеци се вратив да играм претстави. Можев, и сакав, се само за повторно да бидам исполнета и задоволна со себе. За да не се чувствувам како жртва… се зависи од мене, кутрата јас. Не би било добро за никого, не би било добро за децата или Петар, а потоа доаѓа криза. Ме исполнува да излезам од дома и знаев дека ќе играм претстави. Тоа е нешто што морам, не излегував на пијачка. Во спротивно, би имало чувство на вина – заклучила таа.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

Во овој период Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина се една од најпознатите актерски двојки во регионот, а таа во една емисија раскажа и како започнала нивната врска.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

– Петар не ми беше симпатија, додека не сфатив дека јас сум негова симпатија. Го имаше „многу“ одеднаш. Ние од класот ќе отидевме некаде и тој цело време одеше со нас. Тој седеше до мене, а кога сфатив дека му се допаѓам, сфатив дека и тој не е лош (се смее). По еден кастинг ни се случи интересна ситуација. Го завршивме кастингот и заедно се упативме дома, беше лето и 40 степени – рече Тамара и продолжи:

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

-Одевме, па седнавме на пијачка и цело време мислев зошто толку шетаме. Навистина немаше флерт. Се разделивме кај Бранковиот мост и веќе ми беше непријатно што толку пешачев. Само ѝ се доверив на мајка ми, а не ни знаев дека ми се допаѓа. Тогаш јас му се допаѓав…– заклучила актерката.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

Оваа средба беше пресудна за пред пет години тие да бидат главни актери на својата венчавка, во сцени како од бајките снимени на Ада Бојана.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

Свадба на плажа, со семејството и драги пријатели, за која сонуваат многу парови, Тамара и Петар ја претворија во реалност. Летото 2016 година се венчаа во Црна Гора, а сцените од брегот сè уште можат да послужат како инспирација за многу „парови“.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

Убавата невеста во долг бел фустан со чамец стигнала до брегот во придружба на нејзиниот татко, каде што ја чекал младоженецот облечен во бел ленен костум.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

Застанаа пред матичарот боси, насмеани и среќни.

Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ
Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ
Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ
Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ
Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ
Фото Инстаграм/Тамара
Фото Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close