Кафе муабет

Први проблеми во бракот: Богдана лута на Вељко- за се е виновна поранешната девојка!

Конфликтот меѓу Богдана и Вељко Ражантовиќ настанал поради фотографија на која тој позирал со Ѕвездан Терзиќ...

Вељко Ражантовиќ и неговата сопруга Богдана важат за хармоничен пар, кој речиси целосно се повлече од јавноста.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Освен што се фокусирани еден на друг, откако неодамна влегоа во брачните води, центарот на нивниот свет е нивниот син Жељко. Уживајќи во семејната идила и нивната љубов, популарниот пар остава впечаток дека ништо не може да ги разниша нивните добри односи, но според пишувањето на „Свет“ сепак дошло и до првата караница помеѓу брачните другари.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Имено, конфликтот меѓу Богдана и Вељко Ражантовиќ наводно настанал поради контроверзна фотографија на која тој позирал со Ѕвездан Терзиќ, таткото на неговата поранешна девојка Маша. Иако причината за тоа била затоа што надежниот боксер потпишал договор за „Ѕвезда“, според изворот на споменатиот неделник, тоа и пречело на Богдана.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

-Вељко се сликаше со Ѕвездан Терзиќ со чија ќерка беше во врска со години. Факт е дека двајцата не се гледаат, секој тргнал по својот пат, но Богдана била свесна што ќе се случи потоа. Разни шпекулации и приказни, колку и дали поранешниот “дедо” му помогнал на поранешниот зет околу договорот, дали Маша има уддел, каква е позадината и дали се слушаат и гледаат – вели анонимен. извор за споменатиот медиум.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Исто така, изворот додал дека сопругата на Вељко Ражнатовиќ му одржала лекција, и го замолила да внимава на неговото однесување во јавноста.

ФОТО: Богдана Ражњатовиќ / Инстаграм

– Богдана реши да живее скриено, да не се експонира премногу во медиумите, а кога се појавија фотографиите беше свесна дека ќе биде вовлечена во целиот хаос. Тоа се случи. Таа му објаснила дека се радува за него, но му рекла дека во иднина треба да се грижи за јавното однесување – заклучил изворот, за споменатиот медиум.

ФОТО: Богдана Ражњатовиќ / Инстаграм

За потсетување, Богдана и Вељко се венчаа пред две години а го имаат синот Жељко кој летово наполни една година.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Неодамана Вељко откри дека сака големо семејство и едвај чека неговиот миленик да добие брат или сестра.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

– Отсекогаш сакав моето прво дете да биде машко, а потоа да имам девојче. Сигурно нема да застанеме на едно дете, Жељко ќе има браќа и сестри – изјави Вељко неодамна за српските медиуми.

Сите велат дека Вељко се смирил на сите полиња, па откри дека за тоа е најзаслужна неговата жена.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

„Сите вистински папучари, како јас, знаат како тепаат жените. Мораш да си дојдеш дома рана. Одиш на тренинг, па куќа – работа- работа – куќа“, вели Ражнатовиќ кој живее во куќа каде жените се мнозинство.
„Јас сум Србин, но дали му било тешко на Сулејман? Се шегувам, нормално. Се учи човек кој и кога треба да го одбегнува“, заклучи синот на Цеца.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close