Бебе

Прва фотографија од синчето: Даниел Кајмаковски го покажа наследникот- гордиот татко го откри името на вториот син

Даниел е пресреќен...

Пред неколку дена, македонскиот пејач Даниел Кајмакоски ги израдува фановите со веста дека стана татко по втор пат.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Имено неговата избраничка Марина на свет го донесе, вториот син на Даниел, кој го крстија Стефан.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Гордиот татко на својот Инстаграм профил сподели и прва фотографија од наследникот и ги стопи срцата на многумина.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Дами и господа ова е кралот Стефан, напиша Даниел во описот на фотографијата.

Стефан се роди на крајот на месец април и внесе многу среќа во семејството.

фото принтскрин/Даниел Кајмаковски

Даниел претходно со емотивна порака и фотографија од бремената сопруга сподели дека чекаат момче.

фото принтскрин/Даниел Кајмаковски

Кога љубовта се претвора во живот, среќата добива едно име… Те чекаме наше малечко момче, напиша Даниел во објавата од фотографијата која ја сподели а на која е неговата избраничка со трудничко стомаче.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Да потсетиме Даниел од бракот со манекенката и пејачка Кристина Димитриевска го има синот Давид кој наполни шест години.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски
фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски
фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски
фото принтскрин/инстаграм
фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски
фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски
фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close