Бебе

Прва фотографија од наследникот: Неџла два месеци по породувањето покажа како изгледа помалиот син

Гордата мама ужива додека бебето спие...

Познатата турска актерска двојка Бурак Озчивит и Фахрије Евџен на 18 јануари по втор пат се остварија во улога на родители и го добија синот на кого му го дадоа името Керем.

фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Името за кое станува збор доаѓа од арапскиот јазик, што значи „великодушност“ и „благородност“.

Сепак, парот не се огласуваше на социјалните мрежи речиси два месеци, туку си дозволија целосно да се посветат на новиот член на семејството.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Синот на Бурак и Фахрије Евџен, Каран доби помлад брат Керем и тој покажа дека е исклучително грижлив кон своето помало братче.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Пред неколку дена гордата мајка Фахрије реши да ги израдува своите фанови па на социјалните мрежи сподели фотографија и конечно го покажа и помалиот син.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Имено, таа објави фотографија од семејниот дом на која се гледа како ужива во убавиот ден на својата тераса додека друштво и прави помалиот син кој спие во количка.

фото принтскрин Инстаграм

Инаку, Бурак и Фахрије веќе го имаат синот Каран, кој се роди во 2019 година.

фото инстаграм/ Бурак Озчивит

Бурак и Фахрије последен пат во јавноста беа видени како излегуваат од породилиштето носејќи го бебето во транспортер а на насобраните папараци им откриле дека се поминало во најдобар ред.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

– Породувањето помина многу добро. Керем изгледа како Каран кога беше бебе. Господ да им даде на сите што сакаат ваква среќа – потенцираше Фахрије.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Бурак потоа додаде дека Каран е горд постар брат кој едвај го чека братчето.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

– Реакцијата на Каран е неверојатна, едвај го чекаше. Искрено, не изненади – откри актерот.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Да потсетиме, Бурак Озчивит, на нашата публика и стана познат по улогата на Бали бег во серијата „Сулејман Величествениот“, а се запозна со Фахрије Евџен во 2013 година додека ја снимаа серијата „Дневникот на љубовта“. “.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close