Кафе муабет

Прва фотографија од болница, еве како изгледа Луна откако ја роди својата наследничка!

Имено новопечената мајка на свет донесе здраво девојче кое како и што најавија претходно го крстија Миа.

Луна Џогани вчера се оствари во улогата на мајка, а 15 јуни за неа и за нејзиниот сопруг Марко Миjковиќ веќе е посебен ден.

Имено новопечената мајка на свет донесе здраво девојче кое како и што најавија претходно го крстија Миа.

фото инстаграм
фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм

– Денес во 14:42 часот пристигна најубавата девојка на светот! Ова е мојот најсреќен ден во мојот живот! Нашиот плод на љубовта, животот. Нека е жива и здрава, Миа – напиша Луна на Инстаграм, а потоа им се заблагодари на сите за убавите желби.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм
фото инстаграм

– Се чувствувам феноменално, Луна подготви се за три или четири месеци, да направиме ново бебе. Ова е феноменално чувство. Ова е моја трета маица, ме искинаа. Бев во транс, почнав да ја трескам главата по плакарот. Ако некој не го доживеал чувството да стане родител, му посакувам да го доживее што порано изјави Марко за Србија Данас.

фото инстаграм

– Цело време Луна и јас разменуваме убави зборови, емоции. Ми недостасува фактот дека не можам веднаш да одам кај неа, би сакала да бидам до неа. Ќе заминам утре, не можев да ја стигнам денес. Не можеше да ми каже каде точно и е апартманот ја однесоа низ некои лифтови. Утре ќе се обидам со дрон да дојдам до неа рече Миjковиќ по раѓањето на неговата ќерка.

foto instagram
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Марко Миjковиќ до зори славеше за раѓањето на наследничката и за цело време новопечениот татко не ја симна насмевка од лицето. За Србија Данас Миjковиќ откри дека бебето личи на него и тежи над четири килограми.

foto printscreen/ telegraf.rs

Инаку Марко пред ресторанот ја повикал сопругата Луна на видео повик, а будното око на папараците го забележало овој момент.

Foto: ATA Images

На фотографијата се гледа како Луна лежи во болнички кревет и му испраќа бакнежи на Марко. Ова е воедно и прва нејзина фотографија која пристигна во јавноста по породувањето.

Драга моја, на свет ја донесе мојата принцеза која ќе ја сакам, обожавам, ќе и дадам се и ќе се борам за неа секогаш. Фала ти љубов моја, те сакам, напиша Марко на својот Инстаграм профил веднаш по раѓањето на Миа.

фото инстаграм
фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close