Кафе муабет

Прва средба на Анастасија и Ѓорѓе по раскинувањето: Еве како помина разговорот на поранешната двојка, сосема неочекувано!

Се сретнаа на роденденска забава...

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и Ѓорѓе Куљиќ неодамна раскинаа по пет години врска. Иако многумина мислеа дека наскоро ќе застанат пред олтарот, откако почнаа да живеат заедно, тие двајца решија да стават точка на нивната врска.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Сепак, парот решил да раскине, па младата пејачка се иселила од заедничкиот дом, а секој тргнал по својот пат, бидејќи оддалеченоста меѓу нив си го направиле своето.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Бидејќи, како што беше наведено во официјалното соопштение испратено до медиумите, тие останаа во пријателски односи, многумина беа изненадени по нивната средба која се случи неодамна, а воедно тоа беше и прва по раскинувањето.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Имено, тенисерот Филип Крајиновиќ го прослави својот роденден во хотел во главниот град, а меѓу гостите беа и Анастасија и Ѓорѓе. Како што се наведува, поранешното момче и девојката само се поздравиле на споменатиот настан и не седеле заедно.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

И покрај тоа, судејќи по објавите на социјалните мрежи, Анастасија убаво си поминала на роденденот, а изгледа дека добро се опоравува од раскинувањето.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Анастасија вели дека постои можност повторно да бидат заедно…

Цела нација очекуваше дека Анастасија Ражнатовиќ ќе стапне на лудиот камен по пет години врска со Ѓорѓе Кулиќ но наместо тоа тие раскинаа.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија сега за прв пат јавно проговори за раскинувањето со младиот бизнисмен со кој беше во врска пет години. Нивното раскинување ги изненади сите, а младата пејачка откри дали постои можност да се смират:

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

– Никој не знае што носи денот, што носи ноќта. Само седнавме и разговаравме и дојдовме до заклучок дека вака е подобро и за мене и за него – рече пејачката а на изјавата на Огњен Амиџиќ дека многумина очекуваа свадба, Анастасија одговори:

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

– Луѓето го очекуваа тоа бидејќи долго време сме заедно, но јас сум со него од 18 години. Што беше потребно? Да се ​​омажам на 18 години? – рече таа.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

-Кога Вељко се ожени сите ме притискаа. Но, јас сум уште млада, има време за мене.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

– Пред оваа врска бев во врска две ипол години, сега ќе се посветам малку на себе и на кариерата. А зошто да не, малку да бидам сама.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close