Бременост

Прва изјава на Марко по загубата на бебето: Луна Џогани скршена од болка- откри како го изгубила бебето

Марко и е најголема поддршка...

Инфлуенсерката и поранешна победничка на реалното шоу Задруга, Луна Џогани го загуби своето бебе во дванаесеттата недела од бременоста.

фоот принтскрин

Луна и нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ на својот канал на Јутјуб ја објавија тажната вест и ги открија деталите.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Направивме се во 2021 година, а 2022 дојде да ни пркоси, да ни каже дека ништо не е идеално – изјави Миљковиќ.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Оваа бременост ја загубивме по 12 недели. Дознавме неколку дена претходно, не сакавме веднаш да откриваме, нека помине малку време. Така требаше, ми помина некој вирус, така рече докторот, фетусот беше многу мал, жените што го поминале тоа знаат. Што и да се случи со мајката влијае на плодот, не бев добро, не знаев дека сум бремена кога отидов во Америка. Срцето престана да чука, фала богу, добро е што беше рано, пред да се формира – истакнува Луна.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Можеби требаше да молчиме. Кога Господ повторно ќе не погледне, следниот пат ќе објавиме, но само кога ќе бидеме сигурни дека се е во ред – рече Марко.

фото инстаграм/Луна Џогани

Сопругот на Луна накратко додаде:

– Јас и Луна сме добро, ќе го поминеме ова! – изјави Миљковиќ.

фото инстаграм/Луна Џогани

Пред само петнаесетина дена Џогани во една ТВ емисија истакна дека бременоста не била планирана.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Го оставивме Бог да одлучи. Реков дека ќе биде како што треба да биде – рече тогаш Луна, па додаде дека бебето најверојатно ќе се роди кога нејзината наследничка Миа:

фото инстаграм/Луна Џогани

– Ќе се роди во истиот месец како и Миа.

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна и Марко немале информации за полот на бебето.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Не знам што е. Имам чувство дека е машко. Нека е живо и здраво, но јас би сакала да имам син – призна Џогани.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Имам неколку имиња на ум, но нека одлучи Марко. Јас го избрав името на Миа, рече тогаш Луна.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Медиумите по загубата на бебето, ја контактираа и баба Анабела Атиас, која го кажа следново:

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Во моментов сум во хаос, сега не можам да зборувам – изјавила Анабела.


Да потсетиме, Луна и Марко ја споделија тажната вест со гледачите на нивниот канал на Јутјуб.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото принтскрин
фото принтскрин
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close