Кафе муабет

ПРВАТА СРЕДБА НА ЦЕЦА И НОВИОТ ЗЕТ: Еве каде се запознаа, денес имаат посебен повод за славење!

Немања допатува во Белград...

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ денеска ќе го прослави својот 24 роденден, а по тој повод ќе приреди голема гламурозна прослава на која ќе присуствува и нејзиното момче, фудбалерот Немања Гудељ.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Тој вчера пристигна во Белград со сестра му Вања и братот Драги.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Имено, Вања на Инстаграм сподели фотографија од аеродром на која се гледа дека Немања со неа и нејзиниот брат пристигнал во Белград.

фото инстаграм/Немања Гудељ
фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Многумина коментираа дека ги зел братот и сестра му како поддршка за да се запознае со најблиските на Анастасија.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Инаку, Анастасија неодамна започна врска со Немања, а за тоа време двапати отпатувала во неговиот дом во Шпанија, каде поголемиот дел од времето го поминувала со неговото семејство, но одела и на фудбалски натпревари за да го бодри од трибините.

фото инстаграм/Немања Гудељ
фото инстаграм/Немања Гудељ

– Се е супер во врската. Се ми оди добро. Од мене, мојата енергија, се гледа дека сум среќна, задоволна и заљубена“– изјави неодамна Анастасија за „Блиц“.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Не само што е харизматичен и успешен спортист, туку Немања Гудељ е вистински фраер.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Неговата фотографија од теренот неодамна го обиколи светот и воодушеви многу дами.

фото профимедиа

Извајано тело, беспрекорно граден, Немања е сон на многу дами, а Анастасија е навистина среќна, бидејќи токму таа го освои најпопуларниот спортист на овие простори во моментов.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Фудбалерот Немања Гудељ по три месеци врска со Анастасија Ражнатовиќ конечно ја запозна својата идна баба, Светлана Цеца Ражнатовиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Имено, средбата на бабата и зетот се случила во нејзината вила на Дедиње, а познатиот спортист дошол во друштво на својата мајка, сестра и брат. Тие заедно снимија видео во кое на Анастасија и го честитаат 24-от роденден, а коментарите на Инстаграм не престануваа.

фото принтскрин

– Среќен роденден Ташо! На здравје! – рекоа насмеани на видеото.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Анастасија вечерва во ресторан во Белград ќе го прослави својот 24-ти роденден, а на забавата биле поканети нејзините колеги, семејството, пријателите, како и нејзиното момче Немања Гудељ кој специјално за оваа прилика дошол од Шпанија.

фото инстаграм/Вања Гудељ

За големата прослава пејачката дала голема сума на пари, околу десет илјади евра, дознава Курир.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

На масата ќе има се, почнувајќи од разни видови месо, тестенини, салати, пити, како и слатка трпеза со колачи и освежителни десерти. Само за ова дала околу две илјади евра. Нешто повеќе, околу три илјади евра, ќе ја чинат пијачките. Ќе се служат сокови, цедено овошје, разни алкохолни пијалоци, коктели, но и скапи вина и шампањи.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Тортата ќе биде на повеќе нивоа и чини приближно 300 евра, а има и музичари, односно бенд што ќе пее, за што платила приближно две илјади, па изнајмување шанк, украси, огномет… Се обидела да ги изненади гостите, па секој од нив ќе добие симболичен подарок.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close