Кафе муабет

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ не сака повеќе да крие- откри зошто се РАЗВЕДЕ од пејачот, нејзините зборови ќе ве шокираат

Весна и Жељко ја имаат ќерката Мина...

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ не успеа да го сокрие фактот дека отворила свој профил на социјалната мрежа „Инстаграм“, а нејзините објави будно ги следат медиумите.

Фото Инстаграм /Весна Јоксимовиќ

Сè што објавува, колку и да е најмала ситница, се гледа низ лупа и за чудо станува сензација.

фото инстаграм/Весна Јоксимовиќ

Откако објави слики од одмор, сите зборуваа за нејзиното смело издание, а набргу потоа и за нејзината драстична промена во изгледот.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Имено, Весна Јоксимовиќ брзо ослабе, што беше доволна причина да се зборува за нејзината психофизичка состојба и веројатно влијанието на Жељко и Јована Јоксимовиќ врз неа.

фото инстаграм/Весна Јоксимовиќ

Што и да беше објавено во медиумите, таа не сакаше да негира, очигледно е дека веќе е навикната на натписите на порталите, а исто така е многу свесна дека нејзините постапки ги заинтригираа новинарите и јавноста.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Нејзиниот последен потег повторно привлече големо внимание, а се работи за видео поврзано со машко-женските односи, кое таа го сподели на социјалните мрежи. Во едно подолго обраќање што таа го сподели имаше напишано:

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

– Што прави една жена? Таа се мажи или има врска, го гази тој маж или го пегла со години и години за да го направи онаков каков што таа сака да биде и ако успее во тоа и навистина го направи таков каков што го замислила во нејзиниот живот тој ден завршува со него, таа ќе го изџвака, ќе го плука и ќе го гази. Тој ден ќе и се згади, ќе го остави и ќе си најде ново момче.

фото инстаграм/Весна Јоксимовиќ

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ шокираше со коментарот: „Така е“, а многумина се запрашаа дали нешто слично се случило и со неа и со музичарот.

фото принтскрин/инстаграм

Да потсетиме, пред да стапи во брак со Јована, миленикот на женската публика Жељко Јоксимовиќ беше оженет со Весна Јоксимовиќ, со која ја има ќерката Мина.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Тие се венчаа кога тој имаше 23 години, а пејачот побара од Српската православна црква да го поништи бракот пред околу 10-тiна години, за да може да и вети вечна љубов на Јована пред Бога.


Мина од својот татко го наследи талентот за музика, а судејќи според фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, таа ја наследи убавината од нејзината мајка.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Првата сопруга на Жељко, Весна не сака медумски да се експонира, па Мина ретко објавува нејзини фотографии. Меѓутоа, според неколкуте кои ги објави, може да се забележи дека Мина е пресликана Весна.

Фото Инстаграм/Мина Јоксимовиќ

Весна и на овие години изгледа како “бомба” а тоа може да го видите од фотографиите кои таа ги сподели на својот Инстаграм профил.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ денес е во брак со Јована Јоксимовиќ, со која ги има ќерките Ана и Срна, како и синот Коста.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ
фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ
фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
ФотоИнстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close