Кафе муабет

Првата заедничка фотографија на Анастасија и Гудељ: Пејачката и фудбалерот уживаат во љубовта, а еве каде! (Фото)

Многу се заљубени...

Веќе на големо се шушка за врската на Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ а сега тие и јавно ја потврдија љубовта.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

Имено, тие двајца на своите Инстаграм профили објавија иста фотографија на која се гледаат нивните патики.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Инаку, ова е фотографија која е направена додека биле заедно во Шпанија. Велигден го поминаа разделени, бидејќи Анастасија го поминува празникот со пријателите во Рим.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Анастасија со денови беше во Шпанија со својот нов избраник и неговото семејство.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Како што пишуваат медиумите, младиот пар го чека крајот на фудбалската сезона, кога Гудељ ќе дојде во Србија и ќе се запознае со семејството на Анастасија.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Дека се е во одлични односи меѓу Анастасија и Гудељ потврдува и коментарот на неговата сестра Вања под објавата на наследничката на Цеца.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Да потсетиме, младата пејачка пред повеќе од еден месец ја раскина петгодишната врска со бизнисменот Ѓорѓе Кулиќ а неодамна отпатува во Севиља.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Фотографиите кои ги споделуваше на социјалните мрежи ја подгореа приказната дека е во врска со српскиот фудбалер Немања Гудељ.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Престојот на Анастасија во Шпанија ја откри нивната врска а сега Ражнатовиќ ја напушти романтичната Севиља.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Судејќи по Инстаграм профилот на Ражнатовиќ, таа од Севиља дошла во Белград, но таму не се задржала долго.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Веднаш од главниот град на Србија, младата пејачка и нејзината пријателка отпатуваа за Рим, од каде се огласи на социјалните мрежи.


Наводно и Цеца Ражнатовиќ во ноември ќе замине во Катар за да му даде поддршка на момчето на Анастасија, Немања Гудељ на Светското првенство!

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Фолк дивата често во живо ги следи значајните натпревари на српската репрезентација, а веројатно овојпат тоа ќе го направи со поголемо задоволство. Сега има причина плус, бидејќи во Катар ќе игра и фудбалерот на Севиља со кој нејзината наследничка е во љубовна врска.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Анастасија и Цеца планираат патување на Мундијалот. До натпреварот остануваат уште седум месеци, а Анастасија веќе бара авионски билети и хотел, бидејќи во Катар се очекува гужва, туристи за време на Мундијалот – ја започнува приказната извор близок на парот и додава дека Анастасија и Немања веќе имаат планови за иднина а заедно се само еден месец.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

-Толку многу се заљубија еден во друг што на сите ни се чини дека наскоро ќе почнат да живеат заедно. Анастасија требаше да се врати од Севиља во недела, но престојот го продолжи до среда бидејќи не можеше да се раздели од Немања. Навистина и се допаѓа и тешко и е да се одвои од него. Покрај тоа што двајцата се обожаваат пејачката го освои и семејството на Гудељ, мајката Оливера, сестрата Вања и братот Драги. Во неделата сите беа заедно на натпреварот, а пред тоа дамите направија голем шопинг во Марбела.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Анастасија одлично се сложува со сестрата и мајката на Гудељ. Додека Немања беше во карантин, трите отпатуваа на југот на Шпанија, во Марбела, каде има ексклузивни бутици. Анастасија потрошила дури 10.000 евра на облека. Се облекла од глава до пети, а им купила и подароци на својот брат Жељко и мајката Цеца.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Изворот истакнува дека Анастасија едвај чека нејзината мајка конечно да го запознае својот зет.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Немања поради Анастасија двапати доаѓаше во Србија, но не се сретна со Цеца. Затоа и ветил дека повторно ќе дојде по празниците. Цеца едвај чека да го угости својот иден зет за кој слушнала се најдобро. Среќна е што нејзината сакана си најде момче од добро семејство. Затоа се согласила на предлогот на Анастасија заедно да заминат во Катар и на Немања да му дадат поддршка – заклучува изворот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close