Кафе муабет

По смрттa на Аркан само тој ја однесе до олтар: Се сеќавате ли на згодниот професор кој го освои срцето на Цеца?

Тој се појави во спотот на Цеца и Саша Матиќ...

Цеца и Стеван Стевановиќ некогаш беа парот за кој зборуваше целиот регион.

ФОТО Дејан Миличевиќ

Јавноста памети дека омилениот натпреварувач на Survivor, згодниот професор Стеван Стевановиќ, пред неколку години ја запроси Цеца Ражнатовиќ, а еве како заврши таа љубовна приказна.

фото инстаграм/Стеван Стевановиќ
фото инстаграм/Стеван Стевановиќ
фото инстаграм/Стеван Стевановиќ
фото инстаграм/Стеван Стевановиќ

Кога станува збор за емотивниот живот на Цеца Ражнатовиќ, тој отсекогаш бил во тајност, а по смртта на нејзиниот сопруг таа јавно покажа само двајца момци, Владо Цветковиќ и Богдан Срејовиќ.

фото принтскрин
фото принтскрин

Сепак, малкумина знаеја дека најзгодниот учесник на Survivor, Стеван, за малку не ја однел до олтарот.

Имено, згодниот професор беше актерот во спотот на Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ, кој ја запроси Цеца. На многумина тогаш им изгледаа совршено како пар, но се работеше само за деловна соработка.
Пејачката моментално е слободна, откако ја раскина едногодишната врска со Богдан Срејовиќ.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Не сум заљубена моментално, но не постои убава состојба кога човек е среќен и заљубен. Не знам дали е тешко да се биде момче на Цеца, мене ми е супер.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Јас се радувам на ситници, не сум поинаква од вас. Јас себе си можам се да си приуштам, не ми треба маж за да ме финансира за пари, мене митреба искрени чувства, љубов, тоа му треба на секој нормален човек, истакнала пејачката.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Неодамна ракометарот Влада Мандиќ откри дека некогаш му се допаѓало титулата плејбој што му ја давале домашните медиуми, а тој се осврна на озборувањата што кружеле пред 15 години, дека бил во врска со пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.


– Спортистите нема да признаат, но исто така им се допаѓа и жолтиот печат – да пишуваат кој автомобил го возам, дали сум бил со некого или не … тоа ми беше интересно до 27-та година, кога ја добив ќерка ми Саса, се смени – рече Мандиќ и додаде:

– Тоа е убав период од мојата младост. Јас не направив ништо што другите мажи не прават, нормално е да имам една, две, три девојки … не истовремено!

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Спортистите се секогаш привлечни, како кај нас, така и насекаде во светот. За нас секогаш е сè полесно, дури и да поминеш кај девојчињата, да не се лажеме спортистите се секогаш во добра линија, убави се, живеат над просекот, возат добри автомобили, ова се олеснителни околности – рече Мандиќ, а потоа неколку пати тој мораше да ги негира пишувањата на печатот, како на пример дека бил во врска со Светлана Цеца Ражнатовиќ.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Да, многу пати демантирав. Тогаш сфатив дека негирањата воопшто не се корисни. Да застанев, немаше да пишуваа толку многу, вака кога негираш, пишува уште повеќе. Кога молчиш поминува.
Дадов причина, се разбира, дадов, но имаше многу измислени приказни. Јавноста беше повеќе заинтересирана за сè, отколку за моите спортски успеси.

Фото архива
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close