Кафе муабет

По скандалот со митото во “Ѕвездите на Гранд” конечно се огласи и Вики Миљковиќ: Откри детали кои никој не ги знаеше, ОВА Е ВИСТИНАТА

Вики моментално е во Америка...

Пред неколку дена како бомба одекна приказната на кандидатот на „Ѕвездите на Гранд“ Душан Вукадиновиќ дека пејачката Снежана Ѓуришиќ му барала пари за да се пласира во следниот круг од натпреварувањето.

фото принтскрин

Во оваа прилика и Вики Миљковиќ, која исто така е член на жирито на споменатиот натпревар проговори за обвинувањето кон нејзината колешка.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Вики Миљковиќ деновиве е во Америка, од каде за српскиот Курир зборуваше за обвинението на Душан Вукадиновиќ која тврди дека нема местење ниту мито во музичкиот натпревар туку напротив членовите на жирито кои се ѕвезди со голема кариера позади нив секогаш им помагаат на младите таленти да го најдат својот пат кон успехот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Многу ми е жал што ова се случува. Јас сум на турнеја во Америка, па поради временската разлика опфатив колку што можев повеќе да видам за што се работи. Можам да кажам дека не е точно дека некој од членовите на жирито зема пари од кандидатите. Го живееме животот на „Ѕвездите на Гранд“. Само ќе ви дадам пример од мојот живот. Многупати на некои кандидати кои за жал не можеа да дојдат на снимање им давав пари и им давав сместување или гардероба. Исто така секогаш кога се дружиме или вежбаме обезбеден е кетеринг. Ние сме целосно посветени на тие деца и се трудиме да им помогнеме колку што можеме. Со секој кандидат се однесуваме така, без исклучок. Верувам дека и другите колеги се однесуваат на ист начин со своите кандидати – изјави Вики за Курир.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

И Цеца Ражнатовиќ беше шокирана од ваквото обвинување кон Снежана Ѓуришиќ.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Тоа е еден кандидат кој е елиминиран, кој губи има право да се лути. Мислам дека е многу лошо, го сфатив како удар за сите нас таму. Работиме со кандидати, вложуваме време, енергија, труд, тоа е наша добра намера, не мораме. Ние не сме договорно обврзани да го правиме тоа. Да се ​​наметнува таков неморал на жива легенда, ми се гади, тоа е криминал. Тоа е нечовечки чин. Да се ​​каже такво нешто за некој што толку се труди, и тоа бесплатно. Не знам колку чини кога ќе останеме со нив седум-осум часа, тоа е бесценето. Огромна лага, бесрамна! Чувствував силна потреба да ја заштитам мојата пријателка, колешка. Сите сме со неа, сите членови на жирито денес се чувствуваат исто како и јас поради тоа. Има деца кои се многу благодарни за се што правиме за нив – отворено рече Цеца во емисијата „Премиер-викенд специјал“:

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Многу сум среќна што имам можност да работам со млади луѓе, да им го пренесам моето искуство, малите нешта кои се важни во нашата работа, да ги исправиме грешките. Цел Балкан ги гледа, па барем да се претстават во најдобро светло. Тие деца знаат да бидат многу благодарни за тоа, додаде Цеца.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close