Кафе муабет

По скандалот се огласи и мајката на Душко: Еве што изјави свекрвата на Карлеуша- како ли ќе реагира пејачката!

Николета застана во одбрана на синот...

Речиси и да нема ден а да не се пишува за се она што се случува во нивниот дом, какви се односите зад четири sида и што ќе се случува со нивниот брак понатаму.

Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

Токму од овие причини, многумина се прашуваат како на сите овие написи во весниците реагира мајката на Душко, Николета Тошиќ која е скромна, повлечена жена која најмногу го цени својот мир.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Мајката на поранешниот фудбалер Душко Тошиќ, Николета Тошиќ, застана на страната на синот.

Иако не сакаше многу да зборува за семејната драма со сопругата Јелена Карлеуша сепак таа истакна дека нејзиниот син не би удрил никого.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Мајката на Душко проговори за српски Телеграф, и тврди дека не е точно дека нејзиниот наследник  ја удрил Карлеуша, иако, како што вели, за се била информирана.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Николета, која живее во селото Орловат, не можеше да не го коментира семејниот скандал, како и забраната за приближување која Тошиќ со судска одлука ја доби 30 дена.

фото Инстаграм/Душко Тошиќ

– Слушам што се пишува и верувајте ми, како мајка не ми е мило кога сето тоа ќе дојде до мене. Не е точно дека мојот син некогаш удрил некого. Ова не е вистина. Весниците, се разбира, имаат право да пишуваат, ништо не може да се направи за тоа – рече Николета.

Фото Инстаграм/ Кatarinatp81

Кога новинарите и поставија повеќе прашања, Николета се сврте велејќи дека нема да зборува на споменатата тема.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Мајката на Душко Тошиќ избра да не се пресели од Орловат, каде живееше мирно со сопругот и одгледа две деца, и покрај големата популарност и богатство на нејзиниот син. Сепак, дури и во мал град во близина на Зрењанин, сите знаат дека нејзината снаа е Јелена Карлеуша, а што навистина мисли Николета за неа и по тринаесет години брак, во јавноста не е познато.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Сепак, она што малкумина го знаат е дека Јелена деновите по смр-тта на нејзината мајка, кога Душко отсуствуваше поради деловни обврски, ги помина во куќата на свекрвата, како и дека и била огромна поддршка кога нејзиниот сопруг Милорад почи-нал.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Фактот што Николета Тошиќ избра да го живее животот на мало место во близина на Зрењанин, а што помалку се меша во бракот на нејзиниот син и во други приватни одлуки, не значи дека има лошо мислење за Јелена. Напротив, таа мисли се најдобро за својата снаа, и дава бескрајна поддршка и со нетрпение ја очекува секоја средба и се радува на семејните собири каде доаѓа и сестрата на Душко Катарина.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Инаку Катарина, не се појавува често во јавност, но за неа често се пишува. Се шпекулираше за односот со Карлеуша, но малкумина ја знаат вистината.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Катарина, за која јавноста знае многу малку, често е присутна во домот на Карлеуша и Тошиќ, и има прекрасна врска со нејзината снаа Јелена. Семејствата честопати одат на патување заедно, каде што уживаат во луксузни патувања, но и добра, заедничка забава.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Катарина има две деца и сопруга на која е многу посветена. Сестрата на Душко Тошиќ направи свадба од бајките а ни помалку ни повеќе свадбата ја организираше Јелена, која целото внимание го посвети на тоа овој ден да биде посебен за Катарина.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close