Кафе муабет

По сите скандали Дарко Лазиќ влезе во Задруга и тоа со оваа девојка (ФОТО)

Пееја за роденденот на Жељко Митровиќ...

Жељко Митровиќ, сопственикот на Пинк телевизија вчера славеше роденден, па по тој повод направи голема забава во својата телевизиска империја.

Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ

Вчера вечерта на величествениот имот во Шимановци се одржа луда забава, а атмосферата беше малку пожешка бидејќи во Задруга дојдоа познатиот диџеј Неба, Дарко Лазиќ и атрактивната Лена Чолак за да го прослават роденденот на  Жељко Митровиќ.

Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ

Забавата започна веднаш по емисијата „Амиџи шоу“, а несомнено е дека добро познатото трио создаде вистинско расположение и атмосфера за паметење, која долго ќе ја раскажуваат и членовите на задруга и публиката.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Многумина беа воодушевени од комбинацијата на гласови на Лена и Дарко и коментираа дека се одлични за дует.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Да потсетиме изминатиот период Дарко се најде во низа скандали.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

По хаосот што го направи пејачот Дарко Лазиќ, кога поради пребрзо возење под дејство на алкохол и наркотици, но и немање сообраќајна дозвола, заврши во полиција неодамна неговите соседи открија повеќе пикантерии за него.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко има добра душа, но луда глава. Би дал се за пријателите и семејството, да му се јавиш среде ноќ би ти помогнал, но тој е лош за себе. Се фатил со лошо друштво и нема помош. Мислевме дека ќе го опамети сообраќајката која го уништи неговото здравје но не. Па, тој сè уште продолжува и тоа не му е доволно предупредување. Сите се молевме за него додека беше во кома, се чинеше дека ќе се врати на вистинскиот пат, но залудно, вели еден постар локалец.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Жал ми е за Бранка, таа преживеа сешто со него. Го оплакуваше кога беше во кома и сега повторно се измачува. Нејзе би ѝ олеснило да го стават во затвор за да не размислува, додава тој.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Отсекогаш бил фин и добар дечко, мислам дека и денес е таков, но го понесе популарноста. Кога се натпреваруваше во Ѕвездите на Гранд сите навивавме за него. Се дружеше со нас и не се однесуваше како ѕвезда. Потоа дојдоа парите и се се смени. Автомобилите секогаш ги сакаше само што положи лудуваше по улиците.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Но, кога ќе вклучите повеќе алкохол и дро-га, тогаш настанува хаос. Среќа што досега не убил никого, бидејќи тука нема тротоари, а слабо е и уличното осветлување. Бранка молеше да го продаде моторот и мислам дека веќе не го вози но џабе кога дивее со кола, истакна за српските медиуми соседот Драган.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close