Кафе муабет

По разводот со Милица, ТАА му го излечи скршеното срце: Еве која е новата девојка на Бане Мојичевиќ

Фолкерот повторно е заљубен...

Две години по официјалниот развод, фолкерот Бане Мојиќевиќ повторно е заљубен.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Имено, новата девојка на Бане успеа да го натера да продолжи понатаму и да ја надмине болката што ја чувствуваше долго време по разделбата со сопругата Милица.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Бане и Милица Мојиќевиќ ставија точка на бракот пред две години, а се разделуваа и пред тоа.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Родителите на Радош и Маша сепак останале во коректен однос поради своите малечки, но љубовта со текот на времето избледела.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Сега Бане повторно е среќен, а за „Блиц“ првпат проговори за новата избраничка.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

– Заљубен сум. Љубовта е возвратена, имам девојка. Таа нема никаква врска со јавноста. Направив баланс помеѓу јавниот живот и нормалното. Јас некако избирам мирни, нормални и повлечени девојки. Душите треба да се препознаат за да бидат во врска. Заедно сме неколку месеци – изјавил пејачот.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Бане Мојичевиќ во првите години по победата на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ не можеше да побегне од „здодевните“ обожавателки кои сакаа да бидат во негово присуство ниту за момент, а имаше и такви кои направија се што можеа за да добијат статус девојки на популарниот пејач.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

И покрај борбите на младите дами да го освојат, срцето на пејачот од Краљево, според пишувањата на печатот, наводно срцето му го украла 20-години постарата пејачка, која пошироката јавност во последните години најмногу ја препознава како поранешна сопруга на сопствениккот на Пинк.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Станува збор за Соња Митровиќ Хани. Во 2008 година на големо се пишуваше дека поранешната избраничка на сопственикот на телевизија Пинк, Жељко Митровиќ, стапила во врска со Бане.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Се зборуваше и пишуваше дека одлично се сложуваат, секаде одат заедно и дека „генерацискиот јаз“ не им е проблем, бидејќи музичарот сака позрели, остварени жени како Хани.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Се шпекулираше и дека Бане бил во врска со Хани само поради корист само затоа што има едно од најдобрите студија во Србија, со врвна опрема и уште подобри аранжери, но тоа сценарио брзо престана да биде интересно за медиумите. Сите се фокусираа на можноста за нивната романса, која за жал не траеше долго.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Набргу откако неговата љубовна врска со сопругата на Митровиќ стигна до медиумите, Бане ја запозна Милица, се ожени со неа и доби две деца.

фото инстаграм/Бане Мојичевиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close