Кафе муабет

ПО РАЗВОДОТ НЕДА БЕШЕ ВО ВРСКА СО ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ФРАЕРИ ВО ЈУГОСЛАВИЈА! Тој денес е во брак со нејзината колешка

Наводно се забавувала со Саша Поповиќ...

Неда Украден важи за една од најголемите ѕвезди на Балканот, а фактот што Неда продала повеќе од 2 милиони плочи кажува многу за неа.

Фото Инстаграм/Неда Украден

Југословенскиот печат на големо пишуваше за нејзиниот развод од поранешниот сопруг Милан Билбија.

Имено, како што пишува „Глоси“, во текот на 80-тите години на минатиот век, Неда била во врска со Саша Поповиќ, кој во тоа време бил еден од најпосакуваните фраери низ цела Југославија како член на „Слаткиот грев“ кој тргнал по стапките на Лепа Брена.

Фото Инстаграм/Неда Украден

Украден и Саша наводно биле во врска по нејзиниот развод, а потоа Поповиќ започнал врска со Злата Петровиќ, пред да се ожени со Сузана Јовановиќ.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Ниту Саша ниту Неда не ги потврдија овие гласини.

фото инстаграм/Неда Украден

За време на гостувањето во една телевизиска емисија, Неда Украден откри дека според неа совршенот маж треба да е шармантен, образован и забавен маж.

фото инстаграм/Неда Украден

Пејачката има една ќерка Јелена од бракот со познатиот режисер Милан Билбија.

фото инстаграм/Неда Украден

Нивната љубов траеше 10 години, а потоа следуваше развод. Поранешниот сопруг на Неда почина пред 8 години, а пејачката еднаш откри дали повторно би стапнала на лудиот камен.

фото инстаграм/Неда Украден

– Да го немам овој ум, ќе можев. Но велам, се обидов, видов, не успеав, некако сфатив дека немам што да барам, дека ќе бидам несреќна. На почетокот, сите се полни со разбирање, сите не сакаат затоа што сме интригантни, фини, згодни, привлечни, еротски, невротични. И тогаш почнува реалноста и разоткривањето, па почнуваат да се случуваат драми, колку си подготвен, внимателен, тактичен, одговорен, совесен и колку и да си пријател, толку врски функционираат – изјави Неда во емисијата „Магазин ИН“ пред неколку години и додаде:

Фото Инстаграм/ Јелена Билбија Миновиќ

– Доколку прерасне во суета, докажување, тогаш не чини. Се работи за тоа дали имате сојузник, пријател, партнер или некој на кој се докажуваш. Класичен судија за прекршоци кој ве испрашува.

Фото Инстаграм/ Јелена Билбија Миновиќ

Да потсетиме, Неда и Милан се запознале кога пејачката имала 18 години, а тој 14 години постар од неа. Во бракот ја добија ќерката Јелена од која пејачката има три внуци.

Фото Инстаграм/ Јелена Билбија Миновиќ
Фото Инстаграм/Неда Украден
Фото Инстаграм/Неда Украден
Фото Инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close