Кафе муабет

По неа полуде цел Балкан: Се сеќавате на згодната русокоса од спотот на Огњен Амиџиќ- еве како изгледа денес!

Се омажи за грчки бизнисмен и се реализира во улогата на мајка...

Натали Тана е прекрасната русокоса која пред неколку годни го запали Балканот, кога се појави во спотот на Огњен Амиџиќ.

Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Принтскрин/Јутјуб
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана

Во 2009 година кога ја сними дуетската песна „Kiša je padala“ со Огњен Натали буквално го освои целиот Балкан, а песната со молскавична брзина стана голем хит можеби и токму поради згодната русокоса и жешките сцени на базенот на луксузниот хотел.

Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана

Најверојатно атрактивната Натали ги привлече сите воздишки, а имаше и такви кадри, каде познатиот водител, ја масира а таа ужива.

Инаку, Натали е родена во Белград, а кариерата ја започна на 16 години кога влезе во светот на модата. Подоцна прифатила неколку ангажмани за да се појавува во музички спотови и станала член на музичко-танцовата група со која настапувала низ регионот.

Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана

Потоа се преселила во Атина, каде живее и работи од 2005 година.

Убавата русокоса остана во соработка со српски пејачи, а потоа се повлече од грчката музичка сцена, се омажи за грчки бизнисмен и се реализира во улогата на мајка.

Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана
Фото Инстаграм/Натали Тана

Освен што се занимава со манекенство, танцување и пеење, таа е многу активна и на Инстаграм, каде што голем број брендови ја ангажираат да ги рекламира нивните производи.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close