Кафе муабет

По мерка на баба: Исак Шабановиќ во Александра нашол се што барало неговото семејството!

Заедно се повеќе од два месеци...

Откако Исак Шабановиќ и Александра Младеновиќ потврдија дека се во љубовна врска, интересот на јавноста за овој печај од ден на ден расте.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ
Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Сите се прашуваат како Александра успеа да му го освои срцето на ова момче кое пред само неколку месеци изјави дека не е заљубен и дека поради природата на работата му било тешко да задржи девојка.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

– Сега е малку потешко да се најде девојка, тоа сите го знаат. Тешко е да се најде личност која ќе ме гледа како Исак наместо како пејачот Исак, а тешко е и поради работата. Еве јас давам пример, наоѓам девојка од Белград, а утре сум во Словенија и мислиш дека ќе ми верува дека таму нема да флертувам. Не зависи од мене, од неа е колку ќе ми верува – изјави пејачот пред само неколку месеци и додаде дека и неговото семејство сака наскоро да се смири.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Меѓутоа, еден член имал посебен услов за неговата нова девојка.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

– Се обидувам да најдам некоја, како што вели баба ми, само да е вработена. Моите немаат проблем со тоа која е и што е, што прави, само да работи, да има работа. Ако нивниот Исак престане да работи, да има кој да го храни, мислат на мене – изјави тој во емисијата „Практична жена“.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Потоа истакна дека бабите му се најголемата поддршка но и најголеми критичари, а најважно е што неговата нова девојка е пред се по мерка на неговите најблиски.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Со оглед на тоа дека Александра е една од најбараните пејачки, а патем и вистинска убавица, сигурни сме дека ги исполнила критериумите на неговата баба.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ
Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Заедно се два месеци…

Пејачката на големо задоволство на обожавателите неодамна откри нови детали за нивната врска.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Убаво е, уживаме во љубовта. Тој дојде на мој настап и мислам дека прв ме забележа. Не обрнав внимание веднаш, па почнавме да се гледаме подоцна. Тој е многу срамежлив, но јас не бев првата што му пријде. Сè дојде спонтано – изјави Александра и додаде:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

-Не ги запознав неговите родители, ги видов преку видео повик. Мама го запозна затоа што често е со мене и сега ме задеваат заедно.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Александра откри и што ја привлекло кај Исак, велејќи дека тој некако се истакнувал меѓу бројните додворувачи.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Ме привлече неговата душа и искреност. Тој е внимателен, а денес е реткост да се најде таков човек – изјавила пејачката, пренесува Блиц.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Црногорскиот пејач со адреса во Белград, Исак Шабановиќ, минатогодишниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, за порталот „Аваз“ потврди дека е во врска со пејачката Александра Младеновиќ.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Така е, јас и Александра сме во врска два месеци. Се обидовме да ја скриеме нашата љубов од очите на јавноста, но бидејќи и двајцата се занимаваме со музика и сме јавни личности, не успеавме. Можам само да кажам дека ни е убаво и дека уживаме во љубовта – призна Шабановиќ.

фото инстаграм/Исак Шабановиќ

Минатата година Шабановиќ го освои второто место во „Ѕвездите на Гранд“, а Александра се прослави во 2015 година, со учество на популарниот музички натпревар.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close