Кафе муабет

По десет години брак се разведуваат Даниела и Огњен: Заедно ја донесовме одлуката за развод

По една деценија се разведуваат...

Топ моделот Данијела Димитровска Амиџиќ и ТВ водителот Огњен Амиџиќ решија да се разделат по десет години брак.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Двајцата излегоа со заедничко соопштение и истакнаа дека освен ова нема да даваат дополнителни изјави.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Сакаме да ве информираме дека решивме да се разделиме, а одлуката за развод ја донесовме заедно. Ќе останеме во пријателски односи заради интересите на нашиот син и во оваа прилика повеќе нема да се рекламираме и да даваме изјави. Нашиот развод не е по вина на трето лице, па нема простор за дополнителни шпекулации. Сакаме да им се заблагодариме на сите медиуми за досегашната соработка и да ве замолиме да ја почитувате одлуката да не се зборува на оваа тема – стои во соопштението.

Фото Женски Магазин

Тие двајца се запознале на снимањето на оригиналното шоу на Огњен во 2009 година. Тогаш и двајцата беа во брак, но следната година почнаа да се појавуваат заедно и да нагласуваат дека се во врска.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Јас и Данијела се запознавме во емисија и таа ми остави фантастичен впечаток. Не сум класичен романтичар на очекуваниот начин на цвеќе и појадок во кревет, но тоа го покажувам на мој начин. Секако, сакам да ја изненадам со подарок, но Даниела многу повеќе реагира на оние работи кои не се материјални – истакна еднаш Огњен.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Данијела и Огњен од бракот го имаат синот Матија.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Кога Огњен првпат се појавил на куќниот праг кај Данијела, пред нешто повеќе од една деценија, Владимир и Бики Димитровски го прифатија како свое дете и ќерката, манекенката Данијела Димитровска веднаш доби благослов да се омажи за него.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Данијела и Огњен во меѓувреме го добија синот Матија, кој им го украде срцето на гордите баба и дедо и редовно го посетуваа во Белград, носејќи му подароци, а Амиџиќ секогаш убаво ги пречекуваше во својот дом.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Бабата и дедото на Огњен Амиџиќ се помлади, многу енергични луѓекои ја обожаваат харизмата на водителот како и неговата смисла за хумор.

фото инстаграм/ Данијела Мартиновиќ

Постари се од него само девет години, а разликата помеѓу генерациите речиси и да не постои, па не е чудно што тој сака целото слободно време да го поминува со нив. Во февруари заедно заминаа на скијање на Копаоник, а неодамна го прославија и 55-от роденден на Бики.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Во едно интервју за Story.rs водителот зборуваше за тоа каков е нивниот однос и за јавноста откри неколку детали кои до сега никој не ги знаеше.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Откако го добија синот Матија, во 2013 година, овие двајца посветени родители даваат се од себе за да му овозможат што подобар живот на наследникот. Авторот и водител на емисијата „Амиџи шоу“ на Пинк телевизија е исто така музичар и продуцент, а поседува и сопствено студио во кое активно работи на креирање песни за уметниците со кои соработува.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Данијела денес е успешен претприемач. Ниту таа не работи само една работа. Таа е сопственик на модната агенција “Models Inc” која е ексклузивен застапник на „Елит Модел Менаџмент“, исто така таа е сопственик на ексклузивен козметички салон за „козметика“ во Врачар.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Двајцата сме пренатрупани со обврски, но се обидуваме да не го натераме Матија да страда поради тоа. Голем е, полесно е да се грижиме за него сега. Иако имаме многу работа, ние секогаш се обидуваме да го возиме до и од училиште, да поминуваме време со него кога е дома. Се обидуваме девојчето кое се грижеше за него уште од неговото раѓање да дојде само еден час пред тој да си легне, а целото останато време, кога не е на училиште, со него да бидеме ние рече Огнен за Стори.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close