Кафе муабет

Постарата ќерка на Карлеуша објави фотографија и предизвка бура од коментари- има 12 години и изгледа како принцеза!

Таа е заштитно лице на детски моден бренд, а новата фотографија очигледно е создадена за истиот.

12 годишната ќерка на Јелена Карлеуша  Душко Тошиќ, Атина Тошиќ порасна во вистнска убавица.

foto instagram
фото инстаграм

Имено постарата наследничка на Карлеуша продолжува да привлекува внимание, а со секоја нова објава, оваа девојка предизвикува бура од коментари.

фото инстаграм

Очигледно, она што Јелена го кажа многу одамна се остварува, а тоа е дека Атина ќе биде голема sвезда, бидејќи таа веќе привлекува големо внимание на социјалните мрежи.

Сепак, таа е заштитно лице на детски моден бренд, а новата фотографија очигледно е создадена за истиот.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Елегантно – напиша Атина на англиски јазик, во описот на објавата.

Нејзините следбеници ја опсипаа со позитивни коментари, а некои од нив се:

„Изгледаш како ангел“, „Толку мала, само 12 години а таква божица“, „Од родителите си зела се најдобро“, „Прекрасна си“, „Симпатична, убава девојка“ …

фото инстаграм

Краток коментар даде и Јелена.

„Ангел на мајка“, напиша Карлеуша.

Инаку, во моментов Атина ја следат 128.000 луѓе на Инстаграм, и 105.500 илјади на ТикТок.

 

фото инстаграм
Фото Инстаграм
фото инстаграм

Инаку пред извесно време Атина на својот профил на Инстаграм објави и емотвна порака за својата мајка Јелена Карлеуша.

фото инстаграм

– И не е важно што велат луѓето, туку што чувствувам одвнатре – напиша Атина во описот на фотографијата на нејзината мајка.

Овој пост и самата Јелена го објави на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм
фото инстаграм
foto instagram

Очигледно, Карлеуша е вистински пример за нејзините ќерки, затоа што овие зборови посветени на нивната мајка буквално ќе ве расплачат…

Ќерките на Јелена Карлеуша се на добар пат за неколку години да ја стигнат нивната мајка на социјалните мрежи.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Атина и Ника имаат 12 и 11 години, а сопругот на Карлеуша Душко Тошиќ има 35 и е седум години помлад од пејачката.

фото инстаграм
Фото Инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close