Кафе муабет

Поставил камера во спалната соба за да ја фати како го изневерува- се шокирал од она што го дознал, веднаш се покајал

Го изневерувала неколку пати...

Иако неверството во една врска речиси секогаш значи крај на љубовта, сепак некогаш доколку се случи може и да доведе до поцврста врска меѓу партнерите.

фото илустрација

Неверството понекогаш може да биде и добра лекција, како на пример на една Британка која имала лошо искуство со своето момче.

фото илустрација

Таа поминала низ неколку различни расположенија во долготрајната врска, од чувство на вина поради тоа што го изневерувала своето момче до откривањето дека тој ја лаже со години.

фото илустрација

– Јас имам 27, а тој 28 години. Го изневерив неколку пати и му ја уништив самодовербата – ја започнува својата приказна девојката.

фото илустрација

– Знам дека звучи претерано, но морав некако да се обидам да ја вратам неговата доверба, а кога тој побара да постави камера во нашата спална соба за да знае каде сум цело време, се согласив – објасни таа и продолжи:

фото илустрација

– Исто така, ми забрани да користам социјални мрежи, само “Snapchat” и тоа исклучиво за комуникација со него или со моето семејство. Тој најчесто користи Snapchat за да провери што носам и дали сум таму каде што реков дека ќе бидам.

фото илустрација

– Се согласив на се само за повторно да ми верува. Сакам да се омажам за него и му предложив да почнеме да живееме заедно, а потоа го доживеав најголемиот шок во мојот живот. Случајно ми кажа дека неговото семејство не знае за мене! Буквално останав без текст а тој додаде дека неговите се многу религиозни и никогаш нема да ме прифатат. Сè уште сум избезумена по ова сознание и навистина не знам што да правам – заклучила Англичанката.

фото илустрација

Одговор на терапевтот кај кој се обратила: Жал ми е, но вашето момче не изгледа како материјал за брак. Неговиот начин на враќање на довербата не е реален, туку опсесивен.

Вистина е дека сте го измамиле и сте ја изгубиле неговата доверба, но тоа не значи дека треба да се откажете од сите свои права. Однесувањето на вашето момче е многу загрижувачко бидејќи сака апсолутна контрола врз вашиот живот и неговата опсесија веројатно само ќе се влоши.

фото илустрација

Го изневеривте затоа што не сака да се врзува. Бидете искрени со себе и размислете дали тоа се променило. Ако сакате врска која ве исполнува и во која ве третира со почит што ја заслужувате, размислете за раскинување, ја советувал терапевтот оваа Британка.

фото илустрација

Дали да се прости неверство?

Неверството е предизвик на секоја врска, но бидејќи секоја врска бара искреност на партнерите важно е измамениот партнер за тоа да дознае лично, а не преку посредници или да биде оставен да се сомнева.

фото илустрација

Е тука настапува клучниот момент, како различни хороскопски знаци ја доживуваат веста за неверството на партнерот. Некои ќе ја раскинат врската веднаш, додека други повторно ќе ѝ дадат шанса на љубовта која растела со години и нема да ја попречи таков непромислен акт.

фото илустрација

ОВЕН

Побеснуваат, викаат и тропаат околу себе, а партнерот ќе го почесту со куп навреди. Не знаете и не сакате да простувате, па веднаш помислувате на развод на брак или конечна разделба.

Неверството го доживувате како личен пораз, поради кој во вас се гаси секаков интерес за партнерот.

фото илустрација

БИК

Кога ќе дознаете за неверството, ви треба време за да сфатите што всушност се случило Вашата почетна блокада и чудниот мир со кој ја примате таквата вест, само се затишје пред бура. Кога ќе ја откриете вистинската состојба на работите, беснеете и навредувате, го бркате партнерот или сами заминувате. Кога бесот ќе ве попушти, подготвени сте да се вратите и почнете од почеток.

фото илустрација

БЛИЗНАЦИ

Во моментот кога ќе слушнете дека вашиот партнер ве изневерил, мислите дека само се шегува. Ќе барате докази дали тоа навистина се случило и дури кога ќе сфатите дека тоа е вистина, почнувате со хистеријата. Но со оглед на тоа што вашата лутина кратко трае, знаете на партнерот да му простите и да му прижите прилика за нов љубовен почеток.

фото илустрација

РАК

Прељубата кај вас остава трајни последици. Ако изневери вашиот партнер, во секоја следна врска ќе бидете внимателен, во секоја следна фаза ќе бидете оптоварени со мисли дека такво искуство повторно ве чека. Бидејќи обожувате деца и по секоја цена сакате да го соберете семејството, подготвени сте и да простите и да поминете преку тоа.

фото илустрација

ЛАВ

Освен што се повредени, оптоварени сте од потсмевот на околината и свеста дека во очите на другите е срушена идеалната слика за вашиот брак или врска. Иако по природа сте великодушен, тешко дека на партнерот некогаш повторно ќе му верувате, а најмногу поради тоа подготвени сте да го оставите.

фото илустрација

ДЕВИЦА

Кога ќе дознаете за неверството, веднаш ќе ангажирате адвокат за да дознаете шт ќе добиете со разводот, а што губите. Смирено, како тоа да му се случува на некој друг, ќе настојувате во својот живот да воведете нов ред и смисла, но без вашиот партнер.

Фото: илустрација

ВАГА

Ќе настојувате да ги сфатите мотивите за неверството на партнерот и дипломатски ќе се обидете да го решите проблемот. Знаете да простувате под мотото дека човечки е да се греши.Дури и кога ќе сфатите дека таа љубов ја нема повеќе, останувате врзани со пратнерот борејќи се за продолжување на односите.

фото илустрација

СКОРПИЈА

Веднаш ќе сакате да дознаете која е таа личност која ви го узурпирала приватниот живот, и како и да било – да и се одмазите. Истиот момент завршуваат сите ваши физички и чувствителни врски со партнерот. На раскинување сте подготвени без оглед дали се работи за врска или брак во кој имате деца.

фото илустрација

СТРЕЛЕЦ

Се обидувате да ги сфатите и да ги разберете причините поради кои дошло до неверство. Нема веднаш да размислувате за развод или прекин, туку ќе се обидете со партнерот да разговарате, за заеднички да увидите колку тука има љубов и можност да се исправат грешките.

фото илустрација

ЈАРЕЦ

Ќе ја поднесете дрскоста на партнерот и несогласување со него, но неверството никогаш! Без испрашување зошто воопшто дошло до тоа, го напуштате партнерот без да ви падне на памет смирување. Целиот настан ќе се обидете да го заборавите, но тој, како ноќен кошмар ќе ве следи уште долго.

фото илустрација

ВОДОЛИЈА

Свесни сте дека неверството е честа појава во густиот промет на љубовни врски и бракови, па тоа нема да ве шокира. Можеби ќе се обвинувате себеси зошто пропагирате слобода во врската. Нема само така да ја прекинете врската, па дури и вашиот интерес и разбирање за парнтерот ќе зајакне.

фото илустрација

РИБИ

Толку се врзувате за партнерот што на неговото неверство понекогаш останувате слепи. Не сакате да ја видите вистината и фактичка состојба, а ако вам таа вистина болно ви ја сервира партнерот, ќе направите хистерија и ќе паѓате во депресивна состојба, но нема да го оставите партнерот дури и ако знаете дека не сте сакани.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close