Кафе муабет

ПОРАСНА ВО ВИСТИНСКИ УБАВЕЦ: Ова е синот единец на Бијлана Јевтиќ и Аца Илиќ!

Иван е нивниот единствен наследник...

Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ се во брак скоро 30 години и за тоа време никогаш не ни помислуваа да се разделат, а камо ли да се разведат.

Како круна на десетгодишниот брак на Аца и Билјана кон крајот на минатиот век, поточно во 1999 година, пристигна нивниот наследник Иван, кој е нивниот единствен наследник. Аца на нивниот син му го даде името Иван.

Билјана еднаш откри дека Аца и таа подеднакво учествуваат во воспитувањето и образованието на нивниот син, но дека таа е построга и го казнува Иван доколку го заслужи тоа. Исто така, славната двојка откри дека нивниот син е музички талентиран, како неговите родители, но дека тој сè уште не размислува да ги следи нивните стапки.

Во едно интервју, Билјана исто така рече дека нејзиниот син Иван знае повеќе песни од неговиот татко Аца.

– Синот Иван прераснува во вистинско момче, не е срамежлив, но не сака да премногу да се експонира. Тој е музички талентиран, убаво пее, како помлад учествуваше на некои натпревари, но не го интересира естрадата. Тој ќе избере што ќе прави, а сега најмногу го интересира историјата.

Драго ми е што во налетот на квази песни, мојот Иван слуша квалитетна музика, домашна и странска, без оглед на жанрот. Има одличен слух, знае да процени кој пее или игра добро. Слуша и народна музика, знае многу оригинални композиции. Верувајте ми, тој знае повеќе песни од неговиот татко. Се случило Аца да го повика на телефон од настап и да побара одредена песна да му каже како да ја отпее – го пофали пејачката нејзиниот наследник.

Во неа лудо бил заљубен Саша Поповиќ

фото фејсбук

Директорот на „Гранд“ продукција Саша Поповиќ и пејачката Снежана Јовановиќ во среќен брак се цели 22 години, а пред свадбата Саша бил мета на многу жени, поготово оние од јавната сцена.

фото фејсбук

Се зборува дека бил во врска со многу пејачки, но една од нив не успеал да ја освои. Станува збор. за Билјана Јевтиќ во која во 80-тите бил лудо вљубен во неа.

фото фејсбук

– Додека не се оженив со Сузана Јовановиќ бев заљубен во Билјана Јевтиќ. Каква риба беше таа! Покрај тоа што беше добра пејачка, била преубава и имала големи гради. Тоа секогаш ми се допаѓало кај неа.

Ја среќавав на настапи и се дружевме, но меѓу нас никогаш ништо не се случило. Е, потоа ја ќари Аца Илиќ кој набрзо се ожени со неа. Ме претрка! Не знам што видела во него, изјавил Саша Поповиќ во 2017 година.

фото фејсбук

Билјана Јевтиќ  признала дека и било драго што му се допаѓала на Саша, но во нејзиното срце постои само еден маж, нејзиниот сопруг Александар Аца Илиќ.

– Убаво е кога некој е заљубен, но мојот сопруг е тој кој го освои моето срце. Никогаш не сум соработувала со Саша.

фтоо фејсбук

Имавме само една средба, кога покојната Рада Тодоровиќ ја носевме на концертот на Брена. Само што почнував со музиката и тогаш таа ми беше мојот идол. Тогаш прв пат го видов Саша.
Не знаев дека сум му се допаѓала, а поготово на тоа каков фраер беше. Тврдам дека е прекрасен човек и човек кон мене, но никогаш не го гледав на тој начин. Веднаш штом ја започнав кариерата во 1983 го запознав Александар и тогаш за мене беше завршена приказна со фраерите, раскажала Билјана.

Во продолжение неколк,у фотки од Билјана на почетокот на кариерата…

фото фејсбук
фото фејсбук
фтоо фејсбук
фото фејсбук

фтоо фејсбук

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close