Кафе муабет

Поранешниот на Александра Младеновиќ донесе шокантна одлука: Исак Шабановиќ соопшти тажни вести- еве што се случува…

Сака да се повлече од естрадата и јавниот живот...

Популарниот пејач Исак Шабановиќ пред две години го освои второто место во „Ѕвездите на Гранд“.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Тој неодамна се најде во центарот на вниманието поради љубовната врска со колешката Александра Младеоновиќ која се прослави во 2015 година, со учество на истиот музички натпревар.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

„Ѕвездите на Гранд“ и за двајцата донесе голем пресврт во животот но Исак Шабановиќ, кој неодамна раскина со колешката Александра Младеновиќ, неодамна призна дека особено го вознемируваат коментарите на хејтерите.

фото инстаграм/Исак Шабановиќ

Како што изјави Шабановиќ, кој се прослави во „Ѕвездите Гранд“, почнал да размислува за повлекување од јавниот живот, бидејќи му се чини дека што и да прави ништо не функционира.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Освен тоа, многу е погоден и од коментарите на хејтерите кои ги добива на Интернет.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

– Ми пишуваат „Коњ!“, „Магаре!“ Има и позитивни коментари- ја започна приказната Исак Шабановиќ, а потоа откри дека и покрај славата и армијата обожаватели што ги има, првпат помислува да се пензионира од сцената.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Тој откри дека никогаш не размислувал да се повлече од јавноста како сега.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

– Никогаш не сум размислувал за тоа, колку што сега размислувам да се пензионирам, но се влечам. Мислам дека не припаѓам на естрадата, јас кога ќе кажам нешто, ништо не е правилно, а кога молчам е добро за сите – изјави Шабановиќ.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Раскина со Младеновиќ

Во медиумите пред неколку месеци како бомба одекна веста дека Исак Шабановиќ и Александра Младеновиќ повеќе не се заедно.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Потоа се појавија информации дека не дошло до раскинување туку дека се работи за маркетиншки трик и дека парот наводно сака медиумите да ги остават на мира, но сега и самиот пејач Исак потврди дека раскинале.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

“Така е, раскинавме. Беше убаво додека траеше… Александра е одлична девојка и ќе останеме пријатели. Сепак, сфативме дека сме различни и дека најдобро е секој да си тргне по својот пат. Ние раскинавме без лоша крв и имаме убави „Сеќавања на нашата љубов. Сега сум целосно посветен на работата и настапите и на подготовката на новата песна“, изјави тогаш Исак.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

“Слободна сум, не се вклопивме. Ништо посебно. Ние сме два различни света, имаме различен поглед на животот, решивме дека е најдобро да ставиме крај. Се е убаво, но најважното врската е дома. иНема проблеми така се договоривме и така ќе остане.Не сакам да зборувам за ситуации, само слободна сум.Не патам, зошто би трпела, не се најдовме еден со друг“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Немаше да ја откријам врската ако не не видеа заедно, но убаво беше, му посакувам среќа. Траеше скоро четири месеци и не беше маркетинг. Ќе останеме пријатели и колеги, можеби ќе настапуваме заедно но едноставно не се согласуваме.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Најдобро е секој да си оди по својот пат“, коментираше Младеновиќ по раскинувањето.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Тоа што го подготви бурми е негов проблем. Слободно нека ги даде на друга. Спогодбено раскинавме. Ќе останеме пријатели и колеги. Имаме различни погледи на животот и најдобро е секој да си оди по својот пат – рече пејачката и додаде:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Не е важно што неодамна го запознав со родителите. Момчињата флертуваа со мене дури и додека бев зафатена. Никој никогаш не изневерил. Ниту јас, ниту тој не сме од тој филм. Останавме во добри односи и му посакувам се најдобро, тоа имам да кажам – изјави Александра за Pink.rs.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close