Кафе муабет

Поранешна медицинска сестра даде отказ и сега заработува покажувајќи го своето тело

Најпрво започна со сек-си снимки со бикини на Инстаграм и сега има 73.000 следбеници.

37 годишната Ајли Реј од Бостон е сопруга и мајка на две деца. Имено таа реши да ја напушти својата работа како медицинска сестра и започна да работи со „OnlyFans“, а сега заработува 200.000 долари месечно.

Ајли беше вработена како медицинска сестра во Бостонската единица за интензивна нега.

Фото Инстаграм/ The Allie Rae

Имено таа беше принудена да ја напушти својата работа откако работодавачите открија дека таа започнала да ги споделува своите го/ли фотографии на OnlyFans, а во моментов има над 69.000 следбеници, а бројот е расте од минута во минута.

Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae

Ајли Реј, која беше во првите редови на нејзината болница за време на КОВИД-19, често работеше 14 часа на ден, рече дека пандемискиот стрес на крајот го инспирираше нејзиното ново хоби во приватна женска соба.

Најпрво започна со секси снимки со бикини на Инстаграм и сега има 73.000 следбеници.

Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae

„Објавив две фотографии и не се појавив две недели, не објавив ништо, тие со нетрпение ги очекуваат моите нови објави“, изјави Реј за „Њујорк пост“, додавајќи дека нејзиниот сопруг, со кого се омажи на возраст од 18 години, исто така, се приклучил во снимање и сликање на целата приказна.

– После тој прв месец, месец и половина, лесно заработивме 8.000 долари, беше лудо. Како медицинска сестра, заработував шест, можеби седум илјади месечно, така што ова се вистински пари сега.

Фото Инстаграм/ The Allie Rae

За да избегне конфликти на работа, Реј рече дека никогаш не го открила името на компанијата преку Интернет, па дури и нејзиното вистинско име. Но,љубомората продолжи да станува заразна во одделот за неонатална интензивна нега, кога таа откри дека „приближно шест“ колеги наишле на неколку нејзини гол/и снимки кон крајот на 2020 година.

„Тие навистина се обидоа да ми направат проблем“, рече таа.

Фото Инстаграм/ The Allie Rae

Но клучниот момент беше минатата пролет кога групата од шест колеги ја најдоа страницата на Рајна на „OnlyFans“ и нејзиното видео го препратија до раководниот персонал на болницата.

– Всушност, тие мораа да платат за да го направат ова, според мене тоа беа многу „лоши девојки“.

„Веројатно некој со кој работев секој ден го направи ова зад мојот грб и ме осуди на тој начин, навистина, беше тешко“, рече таа.

Фото Инстаграм/ The Allie Rae

– Бев многу почитувана медицинска сестра во мојот оддел, јас всушност ги обучував сите наши нови медицински сестри – рече Реј, додавајќи дека „безброј медицински сестри“ и други здравствени работници и дадоа голема поддршка откако излезе во јавноста, па дури и некои од нив ја прашуваа како да отворат своја страница.

Сега таа ги проценува нејзините месечни примања на 200.000 долари од отворањето на сметката, објави Њујорк пост.

– Тоа е работа со полно работно време, работиме многу, девојки кои се успешни на „OnlyFans“, не само што ја работат работата, туку и одат на вечери и забави – рече Реј, додавајќи дека сега работи повеќе часови отколку кога работела како медицинска сестра.

„Прво, ако сте во врска, мора да бидете сигурни дека имате цврста и искрена комуникација со партнерот, тоа е клучно“, вели таа.

– Последното нешто што сакате да го направите е да започнете нешто и да сфатите дека на вашиот партнер не му се допаѓа тоа. Мојот сопруг и јас, за среќа, имаме одлични односи.

Исто така е важно, предупредува таа, да се постигне внатрешен мир и да се очекуваат и „најлоши сценарија“ .

Фото Инстаграм/ The Allie Rae

– Можно е вашите фотографии и видеа да излезат во јавност, можно е вашето семејство да наиде на тоа – рекла Реј, која разговарала со своите две деца (17 и 18 години) за нејзината нова улога.

“Тие се подготвени за тоа”.

– Јас сум образована жена, сопруга, мајка, се уште сум многу лојална на мојот сопруг, јас сум многу добра мајка. Мислам дека постои стигма дека ова не е она што го гледате на „OnlyFans“ – рече Реј.

Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae
Фото Инстаграм/ The Allie Rae

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close