Кафе муабет

Поради Шијан бев спремна на се, ги изгубив сите заради него- искрена исповед на Гоца Божиновска

Пејачката проговори за љубовта со Шијан...

Фолк пејачката Гоца Божиновска речиси во секое свое интервју го спомнува својот покоен сопруг Зоран Шијан со кој ги има синот Мирко Шијан и ќерката Зорана.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

Таа сега реши да открие како се чувствувала кога прв пат го видела Шијан..

фото инстаграм/Гоца Божиновска

-Кога го видов Шијан, и реков на Злата: „Да ме замоли да се омажам, веднаш ќе заминам“. Тој беше најубавиот маж во Србија, не знаев дека е моќен и што има. Дојде на плажа, сите девојки се свртеа, јас бев ладна, седев, но изгледав навистина добро. Ја прашав Злата дали ме гледа, таа ми рече дека гледа, не помина ни половина час, Шијан и другар му доаѓаа директно кај мене и Злата. Се договоривме да се видиме по вечерата.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска
фото инстаграм/ Гоца Божиновска

– Се вративме во дискотеката лудувајќи до утрото. Ми рече дека нема да спие и дека ќе оди во Белград, а мене ми беше жал. Ниту ми побара број, ништо. Во авионот се прашував дали ќе го видам. Стои на аеродром, ја прашувам Злата дали имам халуцинации. Срцето ми чукаше, не знаев каде е излезот, а тој рече: „Леле, и вие стигнавте, а јас чекам еден пријател“, а потоа рече дека се шегува – изјавила Гоца за Пинк во 2021 година.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

-Ни понуди да не води на ручек, после тоа ме возеше да го оставам детето дома, после се вративме во Сурчин и утре сабајле во пет часот ме замоли да се омажам за него, му велам: „Добро, во ред утре ќе ти кажам“, кога станавме пак ме праша, му велам: „Добро ајде“. Злата сакаше да ме уб-ие.

фото инстаграм/Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

– Ми дава пиштол да го ставам во чантата, го заборавив тоа. Отидов во станот, ме чекаше Злата: „Ти пукна да се омажиш, дали си нормална“, ме заклучи во станот. И се сеќавам дека имав пиштол и реков: „Ако не ме пуштиш да излезам, ќе ве уби-јам сите“, и извадив пиштол. Кога го видоа пиштолот, рекоа дека ме пуштаат, сите ми рекоа „Готово е со нас“. Од една страна мојата љубов, од друга сите се откажуваат од мене. Веднаш се омажив. Веднаш добивме деца, јас забременив во декември, тој сакаше се одма.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

-Кланот не постоеше, беа неколку,  другари кои се дружеа. Шијан ги имаше тие кучиња, ги водеше во битки, секој правеше по нешто, јас не размислував што прават неговите пријатели, никогаш не сум слушнала за тој клан. Чума доаѓаше дома, се собираа околу тие кучиња. Се роди Зорана, па Мирко, со него имав нормален и мирен живот. Тој беше и останува човекот на мојот живот. Бевме заедно 9 години, рече Гоца и истакна дека никогаш не го преболела..

Фото Инстаграм/Мирко Шијан
фото инстаграм/Мирко Шијан

-Никогаш не го преболев и никогаш нема. Мирко е ист како него, во психата, седи како него, има исти движења како него. Кога децата пораснаа, почнаа да страдаат. Најважно е што знаат дека имале татко кој бил исклучително добар човек, дека го имал најголемиот погреб, Сурчин беше блокиран, дури тогаш сфатив со каков човек живеев. Горда сум на целиот мој живот, на се што ми се случи – изјави пејачката.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close