Uncategorized

ПОРАДИ ТАТКО ѝ си го ветила ОВА! ДАРА БУБАМАРА со кнедла ВО ГРЛО ЈА ОТВОРИ ДУШАТА ЗА НАЈТЕШКАТА ГОДИНА ВО ЖИВОТОТ

Изгубила три драги личности...

Пејачката Дара Бубамара откри дека годината зад нас за неа била многу тешка емотивно бидејќи ги изгубила тројцата најблиски.

фото инстаграм/Дара Бубамара

– Кога ќе се навратам во минатата година, тоа е една од најтешките години за мене, да ви кажам право.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Прво, затоа што ги изгубив бившиот свекор и свекрва, мислам на мене тие секогаш ќе ми бидат свекор и свекрва. Потоа го изгубив татко ми. Мислев дека тоа ќе го поднесам полесно, но тешко го поднесов. Не за џабе велат дека ќерките се врзани за таткото. По смртта на татко ми, отидов сама во Дубаи и собрав храброст. Си реков „Сега ќе бидам уште посилна“ затоа што татко ми секогаш велеше: „Сине, ти си најјака“ – изјави Дара во емисијата „Премиера“.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Да потсетиме, Дара неодамна беше во Турција, каде многу познати личности и старлети посетуваат пластичен хирург.

фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара

Цените на операциите се огромни, но познатите личности кои се враќаат од таму, очигледно се задоволни од својот изглед.

фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара

Љубовта со 24 години помладото момче!

Дара Бубамара и нејзиниот 21-години помлад дечко Тони раскинале и повеќе не се заедно, објавија минатата година српските медиуми.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Имено, Дара и Тони ги избришаа сите заеднички фотографии на социјалните мрежи и со тоа ја тргнаа секоја трага дека имало нешто помеѓу нив.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Ниту на профилот на Инстаграм на пејачката, ниту на Тони, имаат заеднички фотографии кои со задоволство ги споделлуваа со своите обожаватели и јавно покажаа колку се сакаат, со што дополнително се разгореа сомнежите дека се точни и дека љубовта повеќе не цвета меѓу нив.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Сепак, Тони ја следи својата поранешна девојка, но и пејачката него.

Да ве потсетиме, Дара и Тони го поминаа периодот на пандемијата на неколку егзотични места каде што можеа да ги разгорат своите страсти далеку од љбопитните погледи.

фото инстаграм/Дара Бубамара

За потсетување, Тие на почетокот се обидуваа да ја сокријат нивата врска, но пејачката очигледно реши да им застане на патот на гласините, па дури и на оние за нивното наводно раскинување, и им покажа на сите дека е среќно вљубена.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Тие беа сместени во еден од најлуксузните хотели, во издвоен апартман кој има директен излез на базен и плажа, за кој нејзиното момче „кешираше“ околу 4000 евра.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Медиумите пишуваа дека сето тоа го финансирал неговиот татко, кој е бизнисмен и држи ресторани во Италија. Тони започнал бизнис со криптовалути и сега за сега му оди многу добро, а татко му е горд што неговиот наследник се труди и му дозволува да троши колку што сака.

фото инстаграм/Дара Бубамара

На Дара Бубамара секогаш не и течело мед и млеко, во една прилика таа раскажа како го поминала своето детство.

Дара откри дека во текот на образованието нејзиниот татко Зоран и мајката Милица немале да ѝ дадат ниту за џепарлак.

фото инстаграм/Дара Бубамара

„Успеав зошто морав да се борам, ништо не ми е дадено на послужавник. Во животот заработив повеќе од милион евра, а некогаш не сум имала ни за основни работи.

Се сеќавам дека на татко ми му зборував да ми купи фустан или чевли, а тој ми велеше: Не може, немам сега пари, ќе ти дадам кога ќе земам плата“.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Денешните деца се тотално поинакви, мора да имаат се и тоа веднаш. Не јадевме по ресторани како денес, туку дома, мајка ми постојано готвеше.Се случувало да јадеме леб и маст. Во текот на одморите на училиште одев дома да јадам, зошто не секогаш имаа пари да ми дадат за џепарлак. Но им благодарам за се што сторија за мене рече Дара.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Во текот на своето детство Дара била главна во игрите, била и командант и се дружела со момчињата и учествувала во детсктие игри.

фото инстаграм/Дара Бубамара

„Си игравме Германици и партизани. Умеев да удрам некое дете, па и да побегнам, но тие мене никогаш не ме тепаа зошто ме сакаа. Секогаш бев главна“, рече Дара и додава дека од малечка покажувала склоност кон пеење.

„Ќе се качев на еден зелен камион и ќе почнев да пејам, а другите ме слушаа“, вели таа.

фото инстаграм/Дара Бубамара

-Организиравме и наша Евровизија и јас секогаш победував. На 7 години учествував во популарното детско музичко шоу „Музички тобоган“ кај Миња Субота, а неколку месеци подоцна победила и на „Змаеви детски игри“, каде ја претставувала Војводина со песната „Светски фол рокенрол“.

фото инстаграм/Дара Бубамара

-Се појавив во костим на бубамара, кој го позамив од другарка. Тогаш воопшто не помислив дека од тој ден целата нација ќе ме вика Дара Бубамара“, рече таа.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Иако не важеше за најубаво девојче, секогаш била во центарот на вниманието.

фото инстаграм/Дара Бубамара

„На училиште имаше многу поубави девојчиња од мене, но момчињата најмногу ме сакаа поради харизмата и енергија. Веќе во градинка имав симпатија, а првпат се бакнавме во шесто одделение. Јас лесно се вљубувам по природа, па еден ден беше актуелен Дарко, другиот Давор, третиот Марко… Не сум страдала по нив, секогаш ми беше интересно“, изјави Дара.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close