Кафе муабет

Поради оваа бринета сите му завидуваат на Драган Бјелогрлиќ: Ја нарекуваат српската Моника Белучи- се запознале во салон за мебел…

Маја е вистинска убавица...

Драган и Маја Бјелогрлиќ се во хармоничн брак кој трае речиси три децении.

фото инстаграм/Лепа Брена

Тие имаатдве деца, синот Алексеј и ќерката Миа. Алексеј тргна по стапките на својот татко и е актер, додека Миа е политиколог и продуцент.

фото инстаграм/Лепа Брена

Пред повеќе од две децении, актерот добил понуда да сними реклама, а тоа го искористил како можност да ја придобие сегашната сопруга, која веќе ја познавал во тоа време.

фото инстаграм/Лепа Брена

Маја работеше како модел, работеше во Виена и Париз, а покрај тоа дипломираше и англиски јазик и литература. Маја немаме често прилика да ја видиме јавно. Среќниот пар оваа година ќе ја прослави 27-годишнината од бракот.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Парот  неодамна се појави на еден настан па Маја беше забележана од фоторепортерите.

Таа го оправда ласкавиот прекар „Српската Моника Белучи“ кој и го дадоа медиумите уште кога беше успешна манекенка и градеше кариера во странство.

фото PIXSELL

Актерот често зборуваше за Маја како најголема поддршка во неговиот живот и дека таа е одговорна за нивниот хармоничен брак и среќното семејство.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Поради нејзината убавина, многумина му љубоморат на познатиот актер Драган Бјелогрлиќ за подобрата половина, која сепак изгледа многу привлечно, што не изненадува со оглед на тоа што порано беше манекенка.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Публиката често ги избираше Драган и Маја за најшармантната двојка на јавната сцена, како поради физичкиот изглед, така и поради харизмата со која пленат и двајцата.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Со работата како модел, Маја почнала да живее сама многу рано. Поминала четири години во Париз, а потоа се сели во Виена.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Таа работеше за агенцијата “Форд” и беше на насловните на списанијата Мари Клер и Ел, имаше значајни претставувања на ревии, но честопати доаѓаше во Белград, бидејќи запиша и дипломираше англиски јазик и литература.

фото espreso.rs

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close