Кафе муабет

Поради него ја напушти естрадата, а потоа се разведоа – ова е поранешниот сопруг на Славица

Славица и Влада се венчаа во 2016 година, истата година ја добија и нивната ќерка, а пејачката по раѓањето на бебето ја стави во втор план својата кариера...

Пејачката Славица Чуктераш се разведе од фудбалерот Владо Аврамов во 2019 година, со кого ја има наследничката Викторија.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

Славица и Влада се венчаа во 2016 година, истата година ја добија и нивната ќерка, а пејачката по раѓањето на бебето ја стави во втор план својата кариера. Поради бракот со голманот, кој во тоа време имаше ангажмани во странство, Славица неколку години живееше надвор од Србија, во Дубаи и Јапонија.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

Сепак, по три години брак следеше колапс, за кој пејачката долго молчеше.

фото фејсбук
фото фејсбук
фото фејсбук

Во тоа време се шпекулираше дека разводот се случил затоа што Аврамов наводно и забранувал на Славица да се врати на сцената и да започне повторно со настапи.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

Поранешната брачна двојка не ги коментираше овие обвинувања, а Славица неодамна се огласи за  разводот со фудбалерот.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

– Емоциите ги снема, најважно е што останавме во одлична врска и дека Викторија не чувствува ништо, знае само дека мама и тато живеат одделно, не и недостасува љубов. Подобро развод отколку лош брак. Кога љубовта ќе исчезне, исчезнува се. Зошто би живееле без љубов, како би изгледало тоа. Ми се чини дека сè уште не сум подготвена за нова врска. Имам додворувачи, но сето тоа ми е ништо. Не сум расположена за такво нешто. Убаво ми е – изјави тогаш пејачката за локалните медиуми.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close