Кафе муабет

Познатиот музичар откри шокантна тајна: И бев љубовник на Лепа Брена!

Како што тврди овој музичар во 1993 година, Брена и тој се сакаа лудо. Лепа Брена, пак, го остави овој скандал зад себе...

Убавата Брена одамна ги остави зад себе скандалите, а музичката кариера ја гради исклучиво на својот талент.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Пејачката го крие приватнот живот од очите на јавноста а со тоа и нивната приватност е далеку од скандали. Токму затоа јавноста молчеше пред изјавата на славниот музичар дека некогаш бил љубовник на Брена.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Драган Антонијевиќ Харлекин, кој беше еден од најпосакуванте мажи во осумдесеттите години, по затишјето во кариерата, избра да се врати на голема врата и тоа ни помалку ни повеќе, туку со книга посветена на Лепа Брена.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Како што тврди овој музичар во 1993 година, Брена и тој се сакаа лудо. Лепа Брена, пак, го остави овој скандал зад себе.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Ја запознав Брена во студиото на покојниот Рејк и веднаш ми се допадна. Со текот на времето, таа исто така се заљуби во мене, но тогаш имав девојка која подоцна ја оставив затоа што не сакав да ја измамам. Моите чувства кон Брена беа посилни. Поради снимањето, јас и Брена често се гледавме, еднаш дури и додека бевме кај Марина и Фута во станот таа се обиде да ме бакне, но јас ја оттурнав затоа што се плашев дека брзо ќе ми здодее. Во 1990 година започнаа турнеите на Брена, така што се гледавме помалку, но постојано се слушавме – истакна тогаш Харлекин.

Фото story.rs

– Мислам дека нашата љубов не успеа најмногу поради Марина и Фута. Некое време, јас бев како жиголо бидејќи таа во мене виде атракција и беше свесна дека не може да оди со мене низ животот, бидејќи јас бев музичар во подем, а таа беше голема sвезда. Кога се омажи за Боба, објавив книга за нас и нашата невозвратена љубов. Брена беше воодушевена, но не и Боба. Го испрати покојниот Шљук да ме претепа, а потоа побара да ги купи сите книги за да не стигнат до јавноста – ги пренесува зборовите на музичарот магазинот „Свет“.

фото инстаграм/Лепа Брена

Инаку Брена и Боба Живојиновиќ се во брак 34 години.

фото инстаграм/Лепа Брена

Славната двојка е во хармоничен брак од 1987 година, а од нивната љубов се родија синовите Стефан и Виктор, а славниот тенисер одговори на бројни прашања во врска со нивната врска.

Боба откри како функционира нивнот брак и која е тајната на успехот.

фото инстаграм/Лепа Брена

“Откога започна проблемот со короната и” заклучувањето “, ние двајца сме заедно 24 часа на ден. Тоа е врска што добива друга димензија. Јас сум во Америка веќе две недели и чудно ми е ми недостасува. Гледам и од нејзина страна е исто. Мислам дека со сè што ни се случи, откривме нешто посилно, посветло. Знаевме порано, но сега откриваме и мислам дека ќе трае “, вели тој и додава:

фото инстаграм/Лепа Брена

“Заедно со љубовта, мора да има почит. Што би рекла баба ми – ако го земеме јажето и јас го повлечам на моја страна, а ти на своја страна – што ќе се случи? Ќе се скине. И ако повлечеш, јас се пуштам , и обратно вели тој. Истото важи и за пријателството и за работата. Мора да дадете понекогаш за да го добиете тоа што го сакате. Брена и јас сме заедно од 1987 година и, ете, трпам некако веќе 34 години “, рече Боба.

фото инстаграм/Лепа Брена

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close