Кафе муабет

Позната причината за раскинувањето на најубавиот турски пар: За се е виновна актерката која тој ја остави поради Ханде

Љубомората им пресуди...

Само што започна снимањето на популарната серија „Мириса на љубов“, нејзините главни актери Ханде Ерџел и Керем Бурсин не можеа да одолеат еден на друг.

Фото Инстаграм/Ханде Ерџел

Керем пред да ја сретне убавата Ханде бил во среќна врска, а како што пренесуваат медиумите, тој наводно не можел да и одолее на актерката, посебно по големиот број романтични и интимни сцени што ги снимале заедно. Парот и покрај тоа што ги демантираше таквите гласини, фотографиите што и двајцата ги објавија на социјалните мрежи ги разоткрија.

Фото Инстаграм/Ханде Ерџел

Керем тогаш поради Ханде ја остави својата убава девојка, познатата турска актерка, Демет Оздемир.

фото инстаграм/ Демет Оздемир

Додека Керем и Ханде ги воодушевуваа сите со нивната романтична врска зад камерите, нивното раскинување растажи многумина. Турските медиуми наведуваат две можни причини поради кои популарната актерска двојка раскинала.

Фото Инстаграм/Ханде Ерџел

Првата причина за раскинувањето звучи како вистинска теорија на заговор, според која нивното раскинување е спонзорирано од менаџери кои не ја гледале нивната врска како профитабилна и корисна за нивните актерски кариери.

Фото Инстаграм/Ханде Ерџел

Втората причина е веројатно поточна. Керем доби нова улога во серијата што требаше да ја сними со поранешната девојка Демет Оздемир, која, всушност ја напушти токму поради Ханде. Проблемот беше што веста стигна до Ханде пред самиот Керем да успее да и каже. Љубомората кон неговата поранешна девојка беше очигледно посилна од довербата кон Керем.

Фото Инстаграм/Ханде Ерџел

Инаку, Ханде која кариерата ја започна како модел, во центарот на вниманието се најде неодамна која странските медиуми ја споија со Бред Пит. Наводно, за неа пишуваа дека популарниот холивудски актер не можел да и одолее, а американските медиуми пишуваа како 57 годишниот Бред откако прв пат ја видел како глуми во една од нејзините улоги се воодушевил и од тогаш често го посетувал нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм.

Фото Инстаграм/Ханде Ерџел

„Доста му е од жените во Холивуд, се обидува да дојде до Ханде, но не сака да го направи тоа преку социјалните мрежи бидејќи така не се чувствува безбеден“. Наводно до Ханде стигнала информацијата дека Бред е маѓепсан од нејзиниот шарм и тоа навистина и годи. Кога имала 16 години била вљубена во него и сега не може да поверува дека ја забележал.

Фото Инстаграм/Ханде Ерџел

„Сигурен сум дека ќе отидат на заедничка вечера“, изјави тогаш извор за странските медиуми.

Фото Инстаграм/Ханде Ерџел
Фото Инстаграм/Ханде Ерџел
Фото Инстаграм/Ханде Ерџел
Фото Инстаграм/Ханде Ерџел
Фото Инстаграм/Ханде Ерџел

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close