Кафе муабет

Познатата манекенка објави фотографија два дена по породувањето- Можно ли е да изгледа вака?

Го роди вториот син Теодор...

Манекенката Софија Милошевиќ го доби вториот син со фудбалерот Лука Јовиќ, а сега за прв пат се огласи по породувањето и ја сподели радосната вест со своите следбеници.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

-Се уште доаѓаме на себе, но најважно е дека јас и бебето сме добро и се помина во најдобар ред. Јас и Лука сме пресреќни што родив уште едно прекрасно и здраво момче и што по втор пат се реализирав во улогата на мајка. Не успевам да одговорам на сите пораки и честитки, се трудам да уживам во моментот, но благодарна сум за сета поддршка што ја добивме – вели манекенката.


Софија се породи во Мадрид, а како што објавија медиумите бебето се вика Теодор.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Таа и Лука веќе го имаат синот Алексеј, а манекенката истакнува дека би сакала да има девојче.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Да потсетиме, Лука Јовиќ не беше со Софија за време на породувањето бидејќи имаше пријателски натпревар во Данска со репрезентацијата. Веднаш по натпреварот, фудбалерот отпатува за главниот град на Шпанија.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Како што еднаш изјави Лука, тој и Софија планираат свадба во Белград и сакаат големо семејство.
Софија Милошевиќ во понеделникот рано наутро го роди вториот син Теодор.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Инаку, сега на својот Инстаграм Софија објави фотографија направена само два дена по породувањето на која се гледа дека воопшто нема стомак.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Ти благодарам мамо, напиша таа во описот, што очигледно би значело дека генетиката ја наследила од мајка си.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

За потсетување, Софија ја поврзуваа со сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Имено во медиумите на големо се пишуваше дека тој и го простил неверството на Карлеуша со Огњен Вранеш токму поради неговата афера со Софија Милошевиќ која воедно е и многу добра пријателка на Карлеуша.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Ваквите вести за наводната врска со Душко, Софија ги демантираше…

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close