Кафе муабет

ПОЗНАТАТА ВОДИТЕЛКА ПО ВТОР ПАТ СЕ ЗАPАЗИ СО КОPОНАВИРУСОТ: Ова е страшно, неможев да станам од кревет!

Водителката по втор пат заболе од Ковид-19...

Маја Николиќ по втор пат се зарази со вирусот корона.

фото инстаграм

Иако досега имаше индикации дека откако еднаш ќе се заразите вирусот потоа се присутни антитела, сепак, Маја е еден од оние примери што го негираат тоа. Како и првиот и вториот пат, Маја се чувствуваше многу лошо односно имаше тешки симптоми на корона вирус.

фото инстаграм

– Имав корона по втор пат сега, овој пат поминав ужасно. Јас сум еден од тие со лоша среќа. Само би им порачала на сите – пазете се. Два пати официјално бев негативна. Членовите на моето семејство беа позитивни, јас бев негативна на тестовите, но бев исто болна како нив. Не разбирам – Маја ја започна приказната во шоуто „Балканска улица“.


Маја Николиќ не ни сонуваше да добие корона вирус по втор пат, но симптомите се појавија.

 

– Сè ве боли, грбот, сите мускули на рацете, дишете тешко, малку кашлате, имате треска. Ужасно е Децата се грижеа за мене. Јас навистина не знам како ми поминаа овие 12 дена додека лежев. Бев многу болна. Го поминав ова во еден момент, ужасно – рекла Маја и додала дека нејзиниот сопруг исто така имал тешкотии со вирусот.


– На двајцата ни беше тешко, јас и сопругот. И двајцата бевме немоќни – заклучи Маја, изјави водителката на споменатата емисија.

фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close