Кафе муабет

Подобро и од холивудските дами: Еве зошто Агнеса е една од најубавите Македонки- се појави во гламурозно издание на Виенскиот бал и ги собра сите погледи! (ФОТО)

Одржа модна лекција!

Агнеса Органџиева денес важи за една од највлијателните инфлуенсерки кај нас а македонската јавност ја запозна пред повеќе од 2 години, кога доживеа јавен развод.

фото инстаграм/Агнеса Органџиева

Имено, нејзиниот поранешен сопруг, преку фејсбук статус објави дека се разведуваат и се крена голема галама.

фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

Скопјанката Агнеса Органџиева за кратко време стана една од најпознатите македонки на социјалните мрежи.

фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

Само на нејзиниот Инстаграм профил има над 100 000 следбеници. Агнеса постојано добива комплименти како од машката така и од женската популација.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Имено убавата русокоса каде и да се појави е во центарот на вниманието.

фото: приватна архва

На убавата скопјанка не и треба многу за да изгледа сјајно, па и овој пат на многумина им одржа модна лекција.

фото: приватна архва

Агнеса Органџиева е позната како една од најдобро облечените дами од Македонија на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Таа со својот талент за мода и својата убавина привлекува внимание каде и да се појави, а така беше и со ова нејзино издание на Виенскиот бал.

фото: приватна архва

Агнеса се појави во гламурозна свечена тоалета во бордо боја и предизвика воздишки.

фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

Несомнено е дека изгледа прекрасно а доказ за тоа се и низата комплименти кои ги доби откако ги објави фотографиите на социјалните мрежи.

фото Фејсбук/Агнеса Органџиева
фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close