MAMA

Подгответе се за големи промени: Започна најголемиот аастро период: Еве што го очекува секој знак поединечно!

Еве што го очекува секој знак поединечно!

Влеговме во нов астро-циклус, циклус што ќе трае до 28.01.2021 година. Овoj e период во кој ќе свртиме некои нови страници во нашите животи и ќе тргнеме на нови патеки. Ова ќе биде исклучително силен период и нема да можеме да избегнеме некои судбински настани.

Во следниот период, јазлите на Месечината ќе бидат активирани, а астролозите објаснуваат што всушност значи тоа и како тоа ќе влијае на нашите животи.Месечината, Меркур и Сонцето беа во врска и затоа обединети беа активирањето за активирање на јазлите на Месечината.

Некои ги нарекуваат јазлите врата на судбината, а други велат дека тие се врата на кармата. Јазлите на Месечината претставуваат имагинарни точки во астрологијата и нашите хороскопи, точки каде се одвива патувањето на душата низ овој живот, од минатото до иднината со судбински настани.Од август годинава, јазлите се наоѓаат на оската Близнаци – Стрелец.

Последниот пат кога јазлите беа на истите позиции беше во периодот од 13 октомври 2001 година. до 14.04.2003 година. години, па обидете се да запомните кои теми биле релевантни во вашиот живот во тоа време, затоа што можеби сега е време да ги ревидирате.Вртиме некои нови страници во нашите животи и се движиме по некои нови патеки. Овој период ќе има поголемо влијание врз под-знаците отколку на самиот знак. Еве како овој период ќе се одрази на секој поединечно:

Овен

За луѓето со знак во Овен, овој период се одвива во 6-та куќа, куќа на работа, здравје, миленичиња и дневни активности. Може да очекувате промена на работното место, како и можност за промена на секојдневниот живот.

Бик

За биковите, овој период носи промени поврзани со љубовта, задоволството и децата. Следниот период им носи на слободните можност за нови љубов. Зафатените може да ја однесат врската на следното ниво.

Близнаци

Луѓето со под-знак во Близнаци можат да очекуваат многу поволни промени и новости во наредниот период. Очекувајте многу дружење, движење и ненадејни љубави средби. Исто така, може да очекувате промени во врска со домот, семејството, постои можност за промена на местото на живеење.

Рак

Луѓето со знакот на рак најмногу ќе ги чувствуваат промените во овој период. Очекувајте многу динамичен период полн со дружење и промени во областа на убовта.

Лав

Можеби чувствувате дека сте достигнале до точка кога очајно ви е потребна промена. Ќе сакате да се преселите од каде сте сега, да го промените изгледот, стилот на облекување и сликата воопшто. Периодот пред вас ви носи повеќе пари.

Девица

Обрнете внимание на вашите соништа и интуиција и следете ги. Ќе имате тајни авантури или љубовни врски скриени од очите на јавноста или љубов со личност од далеку.

Вага

Подгответе се за деловни промени. Има голема можност да се остварат големи желби.

Скорпија

Се обидувате колку што можете повеќе во бизнисот, затоа што периодот пред вас е одличен за напредок во кариерата.

Стрелец

Промените и иновациите се пред вас во областа на кариерата, а постои можност да добиете интересна понуда од странство. Ќе бидете динамични, активни и успешни. Сите околности ќе ви помогнат.

Јарец

Минатото и сегашноста се спојуваат. Во следниот период, ќе се соберат некои долгови и нерешени ситуации што ги оставивте зад себе.

Водолија

Ве чека период за љубов.

Риба

Оние кои се невработени треба да го искористат овој пат да преземат акција за ова прашање затоа што шансите за напредок се големи.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close